Kapitański stół

The Capitan`s table
Morze, statek, satyra, humor,
przygodowa
Lady_B

Głównym bohaterem jest kapitan William Ebbs - świeżo upieczony dowódca luksusowego statku pasażerskiego (przeniesiony z rozsypującego się statku towarowego), który wypłynął w morze z urokliwą załogą oraz gromadą osobliwych pasażerów. Wśród nich znajdujemy wnerwiających niezadowolonych pasażerów, pasażerki nękające kapitana, uważając go za idealnego kandydata na męża, a także wiele innych ciekawych osób. Pewne rysy charakterów opisywanych postaci są wyjaskrawione, jak tego wymaga zwierciadło satyryczne. Wszystkiemu towarzyszy duża dawka angielskiego humoru
Autor, lekarz-anestezjolog, zanim porzucił swój zawód dla pióra, pełnił przez jakiś czas funkcję lekarza okrętowego i dobrze poznał środowisko morskie. Dzięki satyryczno-humorystycznemu zmysłowi obserwacji swoiście ujmuje sylwetki psychologiczne swych bohaterów, zachodzące między nimi konflikty, całą obyczajowość morską.

źródło opisu: okładka, http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=16367

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl/index.php?main_page...»

Małgosia | 2015-01-09
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Bohaterem jest kapitan William Ebbs - świeżo upieczony dowódca luksusowego statku pasażerskiego, który wypłynął w morze z załogą oraz gromadą niezadowolonych pasażerów i pasażerkami nękającymi kapitana.
Autor, lekarz-anestezjolog, zanim został pisarzem, pełnił funkcję lekarza okrętowego i dobrze poznał środowisko morskie.Są tu opisane satyryczno-humorystyczne sylwetki psychologiczne bohaterów, konflikty, cała obyczajowość morska.

Lady_B | 2010-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2010