Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata

Okładka książki Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata Michał Gaszyński, Piotr Wilkowiecki
Okładka książki Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata
Michał GaszyńskiPiotr Wilkowiecki Wydawnictwo: Insignis popularnonaukowa
popularnonaukowa
Insignis
2018-11-28
2018-11-28
literatura polska atlas podróże świat atlas odkrywców mapy ciekawostki kontynenty

Idealny prezent dla Twojego wewnętrznego dziecka

Bardzo fajna rzecz, może trochę za mały druk i mało wyraźna czcionka. Dwie rzeczy mi przeszkadzają: szkoda trochę zmarnowanej szansy z promocją naszego kraju - można było przemycić trochę więcej ciekawostek, no i Baskowie powinni być ujęci przy mapie Hiszpanii (bo tutaj szukamy takiej informacji) a nie Francji, pomimo że tam też ich część mieszka. Polecam!

Super książka, nie tylko dla dzieci! Dużo ciekawostek, zarówno konkretnych jak i śmiesznych, dziwnych. Na pewno spodoba się tym którzy lubią zgłębiać swoją wiedzę w różnych dziedzinach. Bardzo ciekawy pomysł na prezent.

Dziwi mnie tak wysoka ocena tego atlasu. Owszem, jest ładnie wydany, ciekawostek jest sporo, ale informacje w nim zawarte są albo w stylu typowej encyklopedii albo/oraz są rzeczami dość oczywistymi dla osób choć trochę bardziej obeznanych w geopolityce czy historii świata. W pieszczącym oko opakowaniu sprzedaje rzeczy powszechnie znane. Fajna ciekawostka, być może dobra na początek przygody z geopolityką, ale w żadnym razie nie jest to atlasowe arcydzieło.

Tak, tak i jeszcze raz tak! Swietna robota, do ktorej latami bede wracac. Tak ciekawej dawki o swiecie, na dodatek w ladnej szacie graficznej ze swiaca szukac, chociaz literatura podroznicza jest bogata. Zaciekawi nawet dzieci, co do zadan latwych nie nalezy. Czuje, ze swiat rozumiem lepiej. Jeden z lepszych zakupow na mojej polce.

Arcydzieło! Ilość ciekawostek i przydatnych informacji jest tu wręcz porażająca. Wszystko to przedstawione w pięknej szacie graficznej. Atlas wypożyczyłem z biblioteki, ale na pewno go kupię, bo taka pozycja na półce miłośnika geografii, za jakiego się uważam, to prawdziwy skarb.

IG @angelkubrick

Pierwszy nakład "Atlasu odkrywców" sprzedał się na pniu. Pod koniec ubiegłego roku ukazało się drugie wydanie, jeśli więc jeszcze nie znacie tej pozycji, zwracam na nią Waszą uwagę. Kupujcie, póki jeszcze jest dostępny. Uważam, że jest to książka, która dostarczy rozrywki nie tylko dorosłym, ale także młodzieży, albo jej przede wszystkim. Autorzy tego projektu postawili na minimalizm. Mamy tu ogromny format a w nim całkiem sporo ciekawostek zaznaczonych na konturach miast, państw czy kontynentów. To informacje z różnych dziecin, począwszy od kultury, po ekonomię, historię, geografię, architekturę itp. Mnóstwo ikonografik pozwala na aktywowanie pamięci wzrokowej i zatrzymanie nowo nabytej wiedzy na dłużej. Dzięki połączeniu faktów i obrazów wzbogacamy naszą pamięć semantyczną, praktycznie bez wysiłku, za to z potężną dawką przyjemności, bo z tą emocją wiąże się przeglądanie poszczególnych stron tego wyjątkowego atlasu.

IG @angelkubrick

Jeśli macie w domu małego lub trochę większego ciekawego świata odkrywcę, to stanowczo musicie mieć w swojej biblioteczce tę książkę. To nie tylko pięknie wydane kompendium wiedzy o świecie, ale także możliwość odbycia niezwykłej podróży po poszczególnych kontynentach.
Pierwszy atut jest od razu widoczny. Mowa oczywiście o większym niż A4 formacie, który umożliwia skupienie dużej ilości wiadomości, zachowując przy tym względną czytelność tekstu. Mówię względną, gdyż jedynym do czego się trochę przyczepię w przypadku tej pozycji wydawniczej, to słaby, w przypadku niektórych map w niej zawartych, kontrast pomiędzy kolorystyką, a czcionką. Powoduje to, że owszem czcionka jest widoczna, ale przy dłuższej lekturze możemy odczuwać dyskomfort czytania. I chyba to jedyne "ale" jakie mam do "Atlasu odkrywców...".
Książka dzieli się na dwie części. W pierwszej z nich możemy prześledzić, w telegraficznym skrócie, wiadomości dotyczące: planety ziemi, wielkich odkrywców, trzęsień ziemi i wulkanów, najwyższych gór, najdłuższych rzek, największych oraz najmniejszych krajów. Potem, w drugiej części, wkraczamy w świat poszczególnych kontynentów. Nie są to jednak jedynie informacje powszechnie znane, które możemy znaleźć w standardowych atlasach czy książkach geograficznych, ale liczne smaczki związane z historią, fauną, florą czy gospodarką oraz wieloma innymi dziedzinami. A wszystko to w skondensowanej formie, trochę w myśl zasady: minimum słów, maksimum treści. Informacje zawarte na mapach są podane hasłowo, co ułatwia ich zapamiętywanie, a jednocześnie nie nuży bardziej niecierpliwego czytelnika.

Podsumowując:

Jeśli szukacie ciekawej propozycji z dziedziny wiedzy o świecie, która jest jednocześnie świetnie wydana, to możecie zakończyć poszukiwania. Polecam sięgnąć po "Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata". Sama z dużym zaciekawieniem "podróżowałam" po poszczególnych kontynentach i wielokrotnie z niedowierzaniem i zaskoczeniem przyswajałam zawarte w książce informacje. To stanowczo pozycja, którą śmiało mogę polecić całym rodzinom. Możecie nawet spróbować pobawić się w sprawdzanie zdobytej dzięki Atlasowi wiedzy, a dzięki czemu jeszcze bardziej ją utrwalić.

„Atlas odkrywców” to książka „dla niepoprawnie ciekawych świata” i faktycznie coś jest na rzeczy.
Pierwsza część składa się z 7-miu rozdziałów: Planeta Ziemia, Wielcy odkrywcy, Trzęsienia ziemi i wulkany, Najwyższe góry, Najdłuższe rzeki, Największe kraje i Najmniejsze kraje. Na drugą zaś część składają się rozdziały dotyczące poszczególnych kontynentów rozpoczynając od Ameryki Północnej, a kończąc na Antarktydzie i oceanach. Każdy z kontynentów został rozbity na kraje, dzięki czemu czytelnik może dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat państwa, które akurat go interesuje.
Książka zawiera mnóstwo prostych schematycznych map, na których ponaznaczane zostały m.in. ważne miejsca na świecie. Na każdej ze stron znajdziecie wiele ciekawych informacji o historii, przyrodzie, ekonomii, kulturze, geografii, szlakach wielkich odkrywców, istotnych wydarzeniach sportowych oraz wielu innych dziedzinach dotyczących danego miejsca na świecie. Jest tego naprawdę dużo!
Książka ma duży albumowy format, dzięki czemu jest bardzo przejrzysta. Poza tym z uwagi na twardą oprawę i kredowy papier sporo waży. Została naprawdę pięknie wydana i jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Z pewnością świetnie sprawdzi się jako prezent. Nie ma w niej ciągłego tekstu do czytania, a jedynie wiele krótkich notek z ciekawostkami, więc nawet osoba, która nie przepada za czytaniem powinna być zadowolona.
Zdecydowanie warto mieć ją w swojej biblioteczce, bo jest to jedna z ciekawszych tego typu pozycji. Jest idealna do tego, aby czytać ją powoli i wręcz delektować się jej lekturą. Jeżeli szukacie niebanalnego prezentu, to będzie to strzał w dziesiątkę i to nie tylko dla dzieci.

Książka została podzielona na rozdziały odpowiadające kontynentom na świecie. Dzięki temu zabiegowi mamy możliwość wyruszenia w podróż i poznania świata, a także możemy prześledzić trasy największych podróżników.

Cieszę się, że nie ma tutaj typowo naukowych informacji czy tabelek z danymi i wykresów. Zdecydowanie cenię sobie przekazanie wiedzy poprzez interesujące obrazki czy ciekawostki, które zachęcają do dobrowolnego zgłębiania nauki.

Wydanie tej książki jest świetne. Solidnie wykonana okładka, a także kartki świetnej jakości. Pozycję tę można czytać i czytać, a nie będzie widać na niej śladów zniszczenia.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2019/12/atlas-odkrywcow-dla-niepoprawnie.html

Dobra książka i nie tylko dla ludzi młodych! Polecam

Dobra książka i nie tylko dla ludzi młodych! Polecam

• Do kupienia

Dodaj cytat z książki Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata

Video

Video