Wyzwanie czytelnicze LC

Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata

Wydawnictwo: Insignis
popularnonaukowa
joan_stark

Odkryj pasjonujące fakty i ciekawostki z całego świata! Daj się ponieść wyobraźni i przeżyj wspaniałą przygodę! Każda strona Atlasu odkrywców to mnóstwo niebanalnych informacji o kulturze, historii, ekonomii, przyrodzie, geografii, wydarzeniach sportowych i wielu innych dziedzinach. Między okładkami tej książki czeka na ciebie niezwykła wyprawa przez kontynenty, która wciągnie cię bez...

Odkryj pasjonujące fakty i ciekawostki z całego świata!
Daj się ponieść wyobraźni i przeżyj wspaniałą przygodę!

Każda strona Atlasu odkrywców to mnóstwo niebanalnych informacji o kulturze, historii, ekonomii, przyrodzie, geografii, wydarzeniach sportowych i wielu innych dziedzinach. Między okładkami tej książki czeka na ciebie niezwykła wyprawa przez kontynenty, która wciągnie cię bez reszty.

Wyrusz w fascynującą podróż w najdalsze zakątki globu
Przemierz morza i oceany z największymi odkrywcami, prześledź bieg najdłuższych rzek, dotrzyj do najbardziej odizolowanego plemienia w Amazonii, zachwyć się bioróżnorodnością motyli w Nigerii i poznaj wyspy Kiribati, zanim te znikną na dobre.

Piękno świata w twoich dłoniach
Atlas zaprojektowano tak, byś dzięki czytelnym ikonom z łatwością znalazł na mapach państw wszystko, co cię zaciekawia, a przepiękna harmonijna oprawa graficzna sprawi, że zatracisz się odkrywaniu nieznanego, a zarazem nie pozwoli zagubić ci się w niezwykłościach naszej planety.

Zajrzyj do Atlasu odkrywców i zaplanuj nową wyprawę lub poznaj zdumiewające fakty o miejscach, w których już byłeś. 144 strony „Atlasu” to nieprzebrane źródło inspiracji dla osób ciekawych świata, podróżników i miłośników map w każdym wieku.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/atlas-odkrywcow/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/atlas-odkrywcow/

Oficjalna recenzja
KenGoKang książek: 582

Idealny prezent dla Twojego wewnętrznego dziecka

Ciekawość świata to domena małych dzieci. Mają one bowiem naturalną zdolność dziwienia się, zadawania pytań na tematy, zdawałoby się, oczywiste. Wyznam Państwu, iż jako uczennica szkoły podstawowej wiele czasu spędziłam na studiowaniu wszelakich map. Szczególną radość sprawiały mi atlasy obfitujące w ciekawostki dotyczące najróżniejszych tematów: lokalnej fauny i flory, wypraw sławnych odkrywców, kwestii politycznych. Nic dziwnego, że gdy w moje ręce trafił „Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata”, moje wewnętrzne uśpione dziecko poczuło się mocno uradowane.

Powyższy atlas w pełni zadowoli nie tylko najmłodszych, lecz przede wszystkim dorosłych odbiorców ze względu na wyjątkowo przejrzystą i elegancką szatę graficzną. Każdemu z rozdziałów przypisano odrębną, stonowaną barwę. Brak tu krzykliwości typowej dla tego rodzaju publikacji. Mapy opisane zostały prostą, stylową czcionką. Jednym słowem, jest to wyjątkowo piękny atlas, a miłośnicy wyrafinowanego designu powinni poczuć się nim całkowicie usatysfakcjonowani.

Oczywiście publikacja ta nie jest w stanie zaprezentować nam pełnego obrazu opisywanych zjawisk. To raczej rozrzucone po mapach wszystkich kontynentów ślady, tropy, inspirujące do dalszych poszukiwań. Rozrzut tematyczny ciekawostek okazuje się bowiem ogromny: informacje na temat wyginięcia ptaka dodo sąsiadują z tymi dotyczącymi wyprodukowania Coca-Coli. Całe szczęście szybkie odnalezienie pożądanych informacji ułatwiają starannie zaprojektowane ikony.

„Ląd...

„Ląd jest tysiącem płaszczyzn, rozpada się pod dotknięciem pomiarów i znów się dzięki nim organizuje. (…) Dlatego staramy się wciąż wszystko pomierzyć i wyrysować liniami, by choć one zostały w naszej głowie, gdy odwracamy wzrok, gdy rzeczywistość się w sobie zapada” – słowa Mateusza Janiszewskiego z „Ortodromy” idealnie oddają ludzką potrzebę zamknięcia obrazu mórz i lądów w starannie zarysowanych konturach. Uzasadniają też potrzebę czytelników – w tym tych, którzy z podróżowaniem mają niewiele wspólnego – wzbogacenia swej biblioteczki o mapy i atlasy.

„Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata” nie jest oczywiście pozycją do przeczytania na raz. To raczej publikacja, do której będzie się wracać wielokrotnie, odkrywając w niej coraz to nowe rzeczy. Dzięki gustownej, oryginalnej szacie graficznej może stanowić cenny nabytek do domowej biblioteczki. Będzie też świetnym prezentem dla bliskiej osoby. Może sprawi, że obudzi się w niej ukryte, wewnętrzne dziecko? To niepoprawnie ciekawe świata.

Ewa Szymczak

Piotr | 2018-12-14
Na półkach: Od wydawcy, Przeczytane
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Kiedy wziąłem atlas do ręki, pomyślałem, że autorzy "Ameryki nie odkryli". Przecież są steki, może tysiące wydań w naszym kraju i muszą się naprawdę mocno postarać, aby czytelnik zatrzymał się nad tym "ustrojstwem", a nawet go nabył. A jednak....

Ten atlas nie jest atlasem, to znaczy jest, ale wykracza poza to, co można nim nazwać. Zacznę od okładki. Jest twarda, do tego autorzy nie marnują miejsca, wykorzystując przednią i tylną okładkę do przekazania informacji o wybranych miejscach.

W środku znajdujemy bezcenne informacje,które pozwalają nam lepiej poznać planetę ziemię. Następnie strona z wymienionymi faktami z dziedzin nauki, geografii, historii, społeczeństwa, oraz gospodarki.

Książka - atlas zasypuje ciekawostkami, podanymi jednak w sposób wyważony i bez wątpienia większość zawartych informacji znajdzie zastosowanie nie tylko w szkole na lekcji geografii.

Z tym atlasem odkrywamy to, co nieznane. Ciekawostki pobudzają do bezpośredniego wyjazdu do nowego kraju. Atlas...

Hrosskar | 2018-12-20
Przeczytana: 18 grudnia 2018

W ostatnim roku w moje ręce trafiło kilka przepięknych atlasów, dzięki którym dowiedziałem się wielu nieznanych faktów na temat odkryć geograficznych, nieistniejących lądów, czy niezrealizowanych wizji architektonicznych. Dlatego też postanowiłem sięgnąć po Atlas odkrywców Michała Gaszyńskiego i Piotra Wilkowieckiego. Jest to książka wypełniona po brzegi wieloma ciekawostkami i informacjami o świecie, kontynentach i poszczególnych krajach. Od kultury, historii, po ekonomię, geografię, wydarzenia sportowe i wiele innych.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Atlas odkrywców, najbardziej rzucił mi się w oczy jej format - 27 na 35 centymetrów. Jest to jedna z największych książek, jakie miałem do tej pory okazję czytać. Jednak nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ jest to rodzaj atlasu, choć nieco inny niż te, które znamy ze szkoły. Owszem, mamy tutaj mapy kontynentów i państw, ale na tym kończą się podobieństwa. Na samym początku znajdziemy kilka ogólnych kart, przedstawiających ogólny...

Katarzyna Katt | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

"Atlas odkrywców, dla niepoprawnie ciekawych świata" to książka, która zdecydowanie odbiega od standardowych pozycji z tego gatunku. Nie znajdziecie tutaj zwykłego podziału świata na kontynenty czy też poszczególne kraje z wyznaczeniem i oznaczeniem miast, rzek itp. Otrzymujemy tu o wiele więcej.
Jeśli chcecie zrobić komuś udany prezent, to "Atlas odkrywców" będzie idealny. Znajdziecie w nim ciekawostki dotyczące całego świata, każdego, nawet najmniejszego zakątka na kuli ziemskiej. Kto z Was lubi poznawać świat w dość nietypowy sposób? Palcem po mapie poznawać otaczającą nas przestrzeń i starać się przyswoić jak najwięcej ważnych wiadomości? A może by tak nudną naukę z podręcznika wzbogacić o informacje, które zdecydowanie zapadną nam w pamięć. Dzięki dwóm autorom, Michałowi Gaszyńskiemu oraz Piotrowi Wilkowieckiemu mamy okazję poznać świat w całkowicie niepoprawny i nieoczekiwany sposób. Zwyczajny atlas zmieniony w źródło najbardziej niewiarygodnych twierdzeń. Nowinki w nim...

BookSpacepl | 2018-11-28

Dlaczego poszłam do liceum na profil, w którym jedno z rozszerzeń to geografia? Interesuje mnie ten kierunek, wiążę z nim swoją przyszłość? Nie! Geografia była „w zestawie” i chociaż potrafi być interesująca, nie uważam się za wielką fankę tego przedmiotu.
Od tygodnia zapoznaje się z „Atlasem odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata” i mogę z pełnym przekonaniem napisać, że jestem usatysfakcjonowana tym co znalazłam wewnątrz książki. Tysiące faktów, setki map i cudowne wydanie. Nie czytacie od deski do deski podręcznika do języka polskiego, czy historii prawda? Z tą pozycją jest podobnie, ale o wiele ciekawiej. Każdego dnia z chęcią otwieram ją na przypadkowej stronie, a następnie czytam kilka ciekawostek o danym kraju.
Podoba mi się pomysł, jak i sposób wydania tej książki. Cierpi tylko moja biblioteczka. Wymiary wydania, dzięki którym Atlas jest bardzo czytelny, przerosły możliwości mojego regału!

KenGoKang | 2018-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2018

Znakomity pomysł na prezent dla miłośników atlasów wszelakich. Jedna z najlepiej zaprojektowanych graficznie publikacji, jaką miałam w rękach.

kogellmogell | 2018-12-18
Przeczytana: grudzień 2018

To już ostatni dzwonek! 🔔 Mam dla Was przykład prezentu „last minute”, po który w szale zakupów możecie wyskoczyć do najbliższej księgarni 🛍
Zobaczcie tylko jak okazale prezentuje się "Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata" 🌍 Według mnie jest to idealny upominek nie tylko dla miłośników książek, ale również dla pasjonatów geografii i osób, które czują ciągły niedosyt ekscytujących faktów i fascynujących ciekawostek z całego świata.
Atlas robi wrażenie nie tylko ze względu na swoje gabaryty, ale przede wszystkim z uwagi na swoje bogate wnętrze, które zostało dopracowane z dbałością o każdy najmniejszy szczegół 👌
Ja jestem nim zachwycona i idę o zakład, że Wy i Wasi bliscy również będą!

Herbatkow87a | 2019-01-02

Jest rewelacyjny i wart swojej ceny! Skarbnica wiedzy dla najbardziej ciekawskich świata. Atlas zawiera informacje z różnych dziedzin, nie tylko z geografii.
Zachwycił mnie - swoim rozmiarem, estetyczną i ciekawą szatą graficzną.

maw_reads | 2018-12-12
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Autorzy postanowili zaciekawić czytelnika krótkimi faktami dotyczącymi historii, gospodarki, flory i fauny, nauki i społeczeństwa każdego kraju – a to tylko kilka przykładów. Weźmy na przykład Rumunię, która jest najbogatszym w złoto krajem Europy, mimo, że w czasach I Wojny Światowej rząd rumuński przekazał Rosji na przechowanie około 120 ton złota – państwo do tej pory nie odzyskało swojego skarbu. Wiedzieliście, że w Brazylii, poza hiszpańskim, uznaje się aż 36 innych języków urzędowych? Brazylia to też najbardziej bioróżnorodny z krajów świata, rośnie w niej ponad 25% lasów tropikalnych! Na samym dole wpisu znajdziecie zdjęcia kilku stron z książki, do których możecie zajrzeć. Jestem przekonana, że Was zainteresują.

Ten niebanalny atlas został oprawiony w przepiękną minimalistyczną szatę graficzną, ma twardą oprawę i jest naprawdę sporych rozmiarów – prawie 40 cm wysokości. Dzięki czemu jest czytelny i przejrzysty. Na jednej stronie mieści się mnóstwo ciekawostek a jego format...

Oxuria | 2018-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2018

Pozycja ta sprawdzi się idealnie dla pasjonatów geografii, ale i dla tych, którzy chcą wiedzieć coś więcej o świecie, o poszczególnych jego regionach, oceanach, wulkanach, najdłuższych rzekach i nie tylko. Atlas ten podzielono według kontynentów i państw, na każdej mapie znajdują się przeróżne informacje – od tych dotyczących klimatu, gospodarki, historii – na przyrodniczych i kulturowych kończąc.

Każda kolejna strona zachwyca coraz bardziej – nawet mnie; nawet jeśli rozszerzam geografię i mam jej już dość (zwłaszcza statystyk i ekonomii). „Atlas odkrywców” ma w sobie coś, co przyciąga i skutecznie potrafi zainteresować. Niech Was nie odstrasza swoim dużym formatem, ponieważ dzięki niemu mapy są przejrzyste, czytelne i cieszą oko swoją grafiką.

camilleshade | 2019-01-15
Przeczytana: 26 grudnia 2019

"Atlas odkrywców" to nie jest zwyczajny atlas jaki może przynieść nam na myśl wspomnienie szkolnych lat. To wielkoformatowy atlas przedstawiający wszystkie państwa znanych nam kontynentów, zawierający w sobie niezliczoną ilość ciekawostek historycznych jak i geograficznych dotyczących danego państwa czy też kontynentu.

To prawdziwa kopalnia wiedzy dla każdego podróżnika i ciekawego świata człowieka.

Dzięki tej książce możemy wyruszyć w podróż w najdalsze zakątki świata i nabyć niesamowitą wiedzę z dziedziny geografii, ekonomii, historii, kultury czy nawet sportu!

Dosłownie cały świat w Twojej dłoni.

Wiedziałeś, że bogaty w fosfor pył, docierający przez ocean z pustyni Sahara, jest ważnym nawozem dla Amazonii, w której aktualnie rośnie ponad połowa pozostałych na Ziemi lasów deszczowych?

Albo, że całkowity PKB krajów europejskich wynosi 19,1 bln USD, tj. ok. 1/4 wartości światowej gospodarki? A słyszałeś, że największa perła jaką znaleziono na świecie w Puerto Princesa,...