Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata

Wydawnictwo: Insignis
10 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
popularnonaukowa
joan_stark

Odkryj pasjonujące fakty i ciekawostki z całego świata! Daj się ponieść wyobraźni i przeżyj wspaniałą przygodę! Każda strona Atlasu odkrywców to mnóstwo niebanalnych informacji o kulturze, historii, ekonomii, przyrodzie, geografii, wydarzeniach sportowych i wielu innych dziedzinach. Między okładkami tej książki czeka na ciebie niezwykła wyprawa przez kontynenty, która wciągnie cię bez...

Odkryj pasjonujące fakty i ciekawostki z całego świata!
Daj się ponieść wyobraźni i przeżyj wspaniałą przygodę!

Każda strona Atlasu odkrywców to mnóstwo niebanalnych informacji o kulturze, historii, ekonomii, przyrodzie, geografii, wydarzeniach sportowych i wielu innych dziedzinach. Między okładkami tej książki czeka na ciebie niezwykła wyprawa przez kontynenty, która wciągnie cię bez reszty.

Wyrusz w fascynującą podróż w najdalsze zakątki globu
Przemierz morza i oceany z największymi odkrywcami, prześledź bieg najdłuższych rzek, dotrzyj do najbardziej odizolowanego plemienia w Amazonii, zachwyć się bioróżnorodnością motyli w Nigerii i poznaj wyspy Kiribati, zanim te znikną na dobre.

Piękno świata w twoich dłoniach
Atlas zaprojektowano tak, byś dzięki czytelnym ikonom z łatwością znalazł na mapach państw wszystko, co cię zaciekawia, a przepiękna harmonijna oprawa graficzna sprawi, że zatracisz się odkrywaniu nieznanego, a zarazem nie pozwoli zagubić ci się w niezwykłościach naszej planety.

Zajrzyj do Atlasu odkrywców i zaplanuj nową wyprawę lub poznaj zdumiewające fakty o miejscach, w których już byłeś. 144 strony „Atlasu” to nieprzebrane źródło inspiracji dla osób ciekawych świata, podróżników i miłośników map w każdym wieku.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/atlas-odkrywcow/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/atlas-odkrywcow/

Katarzyna Katt | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

"Atlas odkrywców, dla niepoprawnie ciekawych świata" to książka, która zdecydowanie odbiega od standardowych pozycji z tego gatunku. Nie znajdziecie tutaj zwykłego podziału świata na kontynenty czy też poszczególne kraje z wyznaczeniem i oznaczeniem miast, rzek itp. Otrzymujemy tu o wiele więcej.
Jeśli chcecie zrobić komuś udany prezent, to "Atlas odkrywców" będzie idealny. Znajdziecie w nim ciekawostki dotyczące całego świata, każdego, nawet najmniejszego zakątka na kuli ziemskiej. Kto z Was lubi poznawać świat w dość nietypowy sposób? Palcem po mapie poznawać otaczającą nas przestrzeń i starać się przyswoić jak najwięcej ważnych wiadomości? A może by tak nudną naukę z podręcznika wzbogacić o informacje, które zdecydowanie zapadną nam w pamięć. Dzięki dwóm autorom, Michałowi Gaszyńskiemu oraz Piotrowi Wilkowieckiemu mamy okazję poznać świat w całkowicie niepoprawny i nieoczekiwany sposób. Zwyczajny atlas zmieniony w źródło najbardziej niewiarygodnych twierdzeń. Nowinki w nim...

BookSpacepl | 2018-11-28

Dlaczego poszłam do liceum na profil, w którym jedno z rozszerzeń to geografia? Interesuje mnie ten kierunek, wiążę z nim swoją przyszłość? Nie! Geografia była „w zestawie” i chociaż potrafi być interesująca, nie uważam się za wielką fankę tego przedmiotu.
Od tygodnia zapoznaje się z „Atlasem odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata” i mogę z pełnym przekonaniem napisać, że jestem usatysfakcjonowana tym co znalazłam wewnątrz książki. Tysiące faktów, setki map i cudowne wydanie. Nie czytacie od deski do deski podręcznika do języka polskiego, czy historii prawda? Z tą pozycją jest podobnie, ale o wiele ciekawiej. Każdego dnia z chęcią otwieram ją na przypadkowej stronie, a następnie czytam kilka ciekawostek o danym kraju.
Podoba mi się pomysł, jak i sposób wydania tej książki. Cierpi tylko moja biblioteczka. Wymiary wydania, dzięki którym Atlas jest bardzo czytelny, przerosły możliwości mojego regału!

Karol | 2018-12-11
Łukasz Kałan | 2018-12-10