Kiedy na ciebie patrzę

Okładka książki Kiedy na ciebie patrzę Emily Winfield Martin
Okładka książki Kiedy na ciebie patrzę
Emily Winfield Martin Wydawnictwo: Mamania opowieści dla młodszych dzieci
2019-01-01
36 min.
Zofia Raczek

Okładka książki Czy mogę się przytulić? Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Czy mogę się p... Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Kiedy nie możemy się przytulić Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Kiedy nie może... Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Gdy Pola się zgubi. Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Gdy Pola się z... Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki Co mi powiedział tata Astrid Desbordes, Pauline Martin
Co mi powiedzi... Astrid Desbordes, P...

spoko ale nie dotknęła mej duszy jakoś szczególnie choć dobrze się czyta to snucie o, a kim będziesz jak dorośniesz, co wybierzesz itd.

Kompletnie mnie do siebie nie przekonała, synek (5 lat) grzecznie wysłuchał i tyle, jeśli chodzi o jego zainteresowanie. Nie rozumiem fenomenu.

Obok tej ksiazki nie da się przejść obojętnie. I choć biblioteczka moich dzieci nie jest z gumy, a miejsce niebezpiecznie się kurczy, niektórych pozycji po prostu nie można sobie odmówić. Krótka, zwięzła książka, która powinien przeczytać (i obowiązkowo ZROZUMIEC) każdy posiadający dzieci dorosly. To ksiazka o tym o czym powinnismy informować nasze dzieci, powtarzać im to jak mantrę, że nie ważne kim staną się w życiu, czym będą się zajmować, czym się pasjonować - zawsze będziemy obok otaczając je miłością. W dzisiejszych czasach kiedy światem rządzi internet, a każdy czuje, ze może tu powiedzieć wszystko - zlekceważyć, obrazić, poniżyć - warto przekonywać nasze dzieci, ze bez wzgledu na to jakie są, jakie będą, co usłyszą, my - rodzice ZAWSZE będziemy przy nich.

1974

Potrafię odmówić sobie jednej czy drugiej książki, jednak jeżeli trafiam gdzieś na perełkę wydawniczą wśród literatury dziecięcej, to nie potrafię z niej zrezygnować. Z tego względu do biblioteczki moich dzieci trafiła kolejna lektura, tym razem "Kiedy na Ciebie patrzę" Emily Winfield Martin.

Narratorem może być każdy z nas, gdyż jego słowa kierowane są prosto do dziecka. To snucie przypuszczeń o tym, kim może stać się nasze maleństwo, a także wiara w to, że jest i nadal będzie dobrym, mądrym i zdecydowanym człowiekiem.

Małe dziecko to czysta kartka, która z każdym dniem zaczyna zapełniać się różnorodnymi treściami. Emily Winfield Martin prostymi słowami przekazuje dzieciom, że wszystkie są wyjątkowe, mądre i ważne, a do tego mogą stanowić o sobie oraz snuć marzenia, aby je później spełnić. My, rodzice, mamy pewne wyobrażenia o tym, kim chcielibyśmy, aby stały się nasze pociechy - jednak niezależnie od tego, jak potoczy się ich życie, będziemy kochać je najmocniej na świecie.

Każdy z nas goni za czymś nieuchwytnym, ale często to, co dzisiaj wydaje się totalnie niemożliwe do zrealizowania, jutro może być już na wyciągnięcie ręki. Nie zabijajmy w swoich dzieciach pragnień i marzeń, ale motywujmy do ich spełniania. Poczucie bezpieczeństwa oraz wiara w siebie potrafi przenosić góry.

"Kiedy na Ciebie patrzę" to lektura, którą stawiam obok "Kiedyś" Alison McGhee czy "Miłości" Astrid Desbordes. Każda z nich opowiada w jakiś sposób o rodzicielstwie, jednocześnie kierując swoje słowa bezpośrednio do najmłodszych. Uwielbiam tak wartościowe i wzruszające książki dziecięce, które do tego zawierają przepiękne, delikatne oraz nienachalne ilustracje. Minimum słów - maksimum treści.

Kiedy na Ciebie patrzę to wyjątkowa propozycja dla dzieci i ich rodziców od wydawnictwa Mamania. Niesamowita dawka emocji, wzruszenia, refleksji, marzeń... Krótko mówiąc, rodzinny wyciskacz łez. Emily Winfield Martin zapisując niewiele słów, przekazała ogrom treści.

Piękna, wzruszająca. Szkoda, że ja nie dostałam tej książki jak byłam malutka od swoich rodziców. Na szczęście dostaje ją mój syn.

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Dzieci
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Kiedy na ciebie patrzę