Cudowne dzieci

2023-10-18
2023-10-18
24 min.
Zofia Raczek

"Cudowne dzieci" to przeurocza kartonówka dla najmłodszych czytelników. Jej autorką jest znana z książek "Kiedy na Ciebie patrzę " oraz "Wyśnione zwierzęta" - Emily Martin Winfield.

Na kartach tej książeczki znaleźć można wizerunki różnych dzieci. Niektóre z nich są delikatne inne głodne, a jeszcze inne śpiące. Mają różne nastroje i usposobienia. To świetny sposób by już nawet najmłodszych czytelników przyzwyczajać do tego, że jesteśmy różni, a jednocześnie bardzo podobni. Do którego nastroju pasujesz dziś najbardziej?

W tej prostej, ale uroczej kartonowej książeczce od Wydawnictwa Mamania znajdziecie różne dzieci, od tych wesołych, przez rozbrykane, po marudne. Dzieci w różnych nastrojach, w rozmaitych sytuacjach, na rożnych etapach dziennej rutyny. Spoglądające na nas z zaciekawieniem, po udanej drzemce, albo układające się do snu.

Ile dzieci, tyle nastrojów, ile chwil w ciągu dnia, tyle możliwości na zmiany samopoczucia naszych u brzdąców, które oferują nam pełen wachlarz emocji.

Delikatne, pastelowe ilustracje, na których znajdziemy tylko dzieci, a tekstem jest jedynie krótki, często składający się z jednego słowa opis dziecięcego nastroju. Całość zamknięta w małej, kartonowej książeczce z zaokrąglonymi rogami, dla bezpieczeństwa naszych pociech.

Do oglądania, pokazywania, rozpoznawania, rozmawiania. To książeczka, w której dziecko może znaleźć siebie.

Ile dzieci, tyle nastrojów, ile chwil w ciągu dnia,...

Dodaj cytat z książki Cudowne dzieci