Raptory

Wydawnictwo: Demland
komiksy
Mihau2d

Raptory to 100-stronicowa historia luźno inspirowana niesławnym festiwalem dla fanów Pokemon GO z 2017, który okazał się tak wielką porażką, że zakończył się zbiorowym pozwem przeciw organizatorowi. Jagoda oraz jej nowo poznani na konwencie znajomi to fani tytułowych "Raptorów", gry wykorzystującej GPS i inne smartfonowe technologie, by określać położenie gracza i pozwalać mu na schwytanie...

Jagoda oraz jej nowo poznani na konwencie znajomi to fani tytułowych "Raptorów", gry wykorzystującej GPS i inne smartfonowe technologie, by określać położenie gracza i pozwalać mu na schwytanie różnego typu wirtualnych dinozaurów w zależności od lokacji.

To komiks stworzony przez fana nie tyle Pokemon GO, co potencjału takich aplikacji do tworzenia historii i mitów. Czytelnik znajdzie tu zarówno miłość do doświadczeń i narracji powstających dzięki grom, jak i niepokój związany z całym korporacyjnym bagnem, z którym te gry są nieodłącznie splecione.

źródło opisu: https://www.gildia.pl/komiksy/375898-raptory

źródło okładki: https://www.gildia.pl/komiksy/375898-raptory

Dejw | 2018-10-25
Przeczytana: 25 października 2018

Dem zdecydowanie daje rade z pierwszą długodystansową fabułą, nie tracąc nic z absurdalnego klimatu swoich krótkich historii, zarazem stara się powiedzieć coś poważniejszego (oczywiście bez przesady) i to też wychodzi komiksowi na dobre, mam więc nadzieję, że zdarzy mu się jeszcze nie raz popełnić takie pełnowymiarowe wydawnictwo :)

adriananitaniteczka | 2019-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Pełna recenzja: https://www.wattpad.com/741679367-nita-tnie-ksi%C4%85%C5%BCki-jakub-k-d%C4%99bski-dem3000-raptory

Fabularnie komiks Dema nie wpisuje się w krąg dzieł wybitnie wymagających. Ot, paru bohaterów, którzy muszą przetrwać konwent. Kilka pozornie luźno splecionych ze sobą wątków, które ostatecznie przymknięte są oczywistą klamrą, wcale nie wymaga od czytelnika nadzwyczajnej sprawności umysłowej. Ale już zabawa w szukanie swoistych easter eggów to kompletnie inna sprawa.

Jak już wspomniałam, historia jest prościutka. Mamy aplikację mobilną Raptory, opartą na dokładnie tych samych zasadach, co Pokemon Go. Rozszerzona rzeczywistość, łapanie w konkretnych miejscach, ograniczenie czasowe spawnu, określona ilość możliwych złapań. Złapane Raptory kolekcjonujemy, rozmnażamy, walczymy nimi. Ich spawn pointy powiązane są z rodzajem (np. Raptory wodne spotkamy blisko zbiorników wodnych), same rodzaje powiązane z wyglądem, a wygląd – inspirowany tym, co już znamy. Mamy zatem zarówno...

Emes | 2018-10-25
Przeczytana: 25 października 2018

Komiks kupiłem z samej sympatii dla postaci Dema i dla ujmującego mnie pomysłu. A dostałem sporo więcej! W tej krótkiej historii znajdziemy mnóstwo znajomych dla "ludzi internetu" tematów. Fenomen ytuberów, siła social mediów i pęd za popkulturowi trendami. Dem nie ocenia tylko pokazuję i doprawia wszystko sporą dawką absurdu. Żartów również nie brakuje a całość dopełnia poookaźną lista dodatków. Polecam bez względu na to czy śledzicie poczynania Jakuba czy nie!

Enaida | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019