Awantura w bajkach

2018-09-13
9788374208406
baśnie dzieci młodzież

Okładka książki Sklep z babciami Dominika Gałka, Maciej Szymanowicz
Sklep z babciami Dominika Gałka, Mac...
Okładka książki Na zawsze przyjaciele Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Na zawsze przy... Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Babcocha Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Babcocha Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Mitologia. Przygody słowiańskich bogów Melania Kapelusz, Ewa Poklewska-Koziełło
Mitologia. Prz... Melania Kapelusz, E...

Są autorki, po których książki sięgam w ciemno i jedna z nich jest właśnie Agnieszka Olejnik. Dotąd czytałam jej same książki dla dorosłych, ale gdy tylko Awantura w bajkach wpadła mi w oko, nie mogłam się jej oprzeć. Czy Agnieszka w wersji dla dzieci również przypadła mi do gustu?

Rewelacja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Spędziłam świetnie czas czytając te historie i już planuję wykorzystać tę książkę w mojej przyszłej pracy pedagoga. Polecam dużym i małym! <3

Musiałam dziś podróżować samochodem, a bardzo ostatnio tego nie lubię i równie bardzo jest to dla mnie stresujące. Żeby nie myśleć i nie widzieć wariatów na drodze, leżę sobie na tylnym siedzeniu i... czytam bajki 😊 Ta była wyśmienita. Co się stanie jeśli Czerwonemu Kapturkowi ktoś ukradnie kapturek? Jak odnaleźć porwaną Śnieżkę? Gdzie podziała się Złota Rybka? Kim jest złośliwy Mag?
I kto w ogóle powiedział, że bajki są tylko dla dzieciaków?

Takie współczesne czytadełko dla dzieci. Proste w odbiorze i dla dziecka do podusi na dobranoc jak najbardziej. A i dorosły chętnie przeczytał :) Tylko te ilustracje... okładka ok, ale te ilustracje nie mają w sobie nic, szpecą książki, te twarze, one w ogóle są jakieś ...okropne, nie dla dzieci... Mag na ilustracji to jakaś pomyłka w porównaniu do opisu :( Nie. Ta ilustratorka w ogóle do mnie nie przemawia :(

Świetna książka! Czytałam ją dzieciom w świetlicy i nie ukrywam, że sama z niecierpliwością czekałam na kolejne rozdziały :) Błyskotliwa, zaskakująca i nietuzinkowa- lubię to! I dzieci również ją pokochały. Ukłony dla autorki, polecam gorąco!

2062

Świetna, słodko-gorzka, pouczająca, kolorowa bajka dla młodszych dzieciaków, z rewelacyjnym klimatem i barwnymi postaciami - KOCHAM PAJĘCZAKA:) - okraszona rysunkami.

POLECAM

POLECAM

Trzeba mieć "łeb nie od parady", żeby wymyślić taką awanturę. I trzeba mieć ogromną wiedzę o baśniach i wyobraźnię, żeby nie tylko trzymała się ona kupy, ale i była wciągająca. Pani Olejnik to wszystko ma, bo wyszła jej cudowna opowieść. Już kombinuję, jak ją wykorzystać w pracy. Tylko te ilustracje takie paskudna we są. Fakt, podobno dzieci wolą takie (tak mi powiedzieli ilustratorzy Dwóch Sióstr na szkoleniu),ale... to nie moja bajka. Mimo tych brzydkich obrazków P O L E C A M ! ! !

Książka dla młodych, ale nie tylko. Najlepsza rekomendacja to słowa: "Poczytamy?", "Jeszcze!" i śmiech, dużo śmiechu. A sepleniący Pajęczak został pokochany od pierwszego spotkania. Gorąco polecam!

Bajka dla dorosłych - bez "momentów" i opisów - ale za to znakomicie odprężająca. Polecam

"Awantura w bajkach" zaczęła się od tego, że Czerwony Kapturek
nie mógł znaleźć czerwonego kapturka, a Rybak nie złowił Złotej Rybki.
Zniknęła Królewna Śnieżka, za to pojawił się pomarańczowy Smok.
A potem działo się dużo, dużo więcej.

Autorką tego całego bajkowego zamieszania jest Agnieszka Olejnik,
którą podejrzewam o wielką wyobraźnię i olbrzymie poczucie humoru ;-)

Bardzo, bardzo się cieszę, że "Awantura w bajkach" trafiła w moje ręce! :-)

Czy uwierzycie, że czytałam tę książkę głośno mej córce-nastolatce?
Gdy zaczęłam od jednego z początkowych śmiesznych fragmentów,
to już nie pozwolono mi przerwać ;-)
Minęła pora obiadu, w brzuchu nam burczało, a ja czytałam i czytałam.
A córka słuchała i słuchała ;-)

Działo się sporo. Pojawiali się kolejni bohaterowie.
Czasem było strasznie, często było śmiesznie.
Intryga, niepewność, odwaga, przyjaźń.
Trochę smutku, trochę mądrości.

Czy skończyło się bajkowym happy endem?
Czy w bajkach przywrócono porządek?
Znaleziono czerwoną czapeczkę i Królewnę Śnieżkę?
Kiedy Złota Rybka spełnia trzy życzenia?
Sprawdźcie! Obie z córką zachęcamy!

"Awantura w bajkach" zaczęła się od tego, że Czerwony Kapturek
nie mógł znaleźć czerwonego kapturka, a Rybak nie złowił Złotej Rybki.
Zniknęła Królewna Śnieżka, za to pojawił się pomarańczowy Smok.
A potem działo się dużo, dużo więcej.

Autorką tego całego bajkowego zamieszania jest Agnieszka Olejnik,
którą podejrzewam o wielką wyobraźnię i olbrzymie poczucie humoru...

• Literatura dziecięca
  • 1aa) Książki do kupienia

Dodaj cytat z książki Awantura w bajkach