Powiedz, jak mnie zabijesz. Tom I

9 (4 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Powiedz, jak mnie zabijesz
Opowiadania
Bursikowa

"Powiedz, jak mnie zabijesz" to książka online tworzona na Facebooku od listopada 2016 roku. Na jej pomysł wpadłem w przerwie pomiędzy pisaniem thrillerów. Codziennie o ósmej udostępniam Czytelnikom przygotowane dla Nich jedno, często zabarwione czarnym humorem, opowiadanie mojego autorstwa. Paweł Widomski, pisarz 2.0

źródło opisu: https://m.facebook.com/widomskipawel

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

OdkuŻonaPółka | 2018-09-17
Przeczytana: 10 września 2018

Z książką Powiedz, jak mnie zabijesz Pawła Widomskiego spotkałam się po raz pierwszy w przychodni, do której poszłam z moją przyjaciółką. To ona pokazała mi ten zbiór opowiadań. Zainteresowałam się nim i przeczytałam kilka stron, ale na tym się skończyło. Aż do września. Przyjaciółka postanowiła mi pożyczyć ten ciekawy twór literacki, powstały na Facebooku w 2016 roku, a w tym wydany w formie papierowej,bym mogła go przy okazji zrecenzować.

Tom składa się ze 196 jednostronicowych opowiadań luźno powiązanych ze sobą tematyką szeroko pojętego motywu tajemniczej śmierci. To, co łączy każdą z tych krótkich opowieści to duża dawka czarnego humoru, trup ścielący się gęsto, niejednokrotnie w wyniku dosyć absurdalnej śmierci. Ponadto w opowiadaniach znajdziemy też motywy fantastyczne – duchy, zjawy, dziwne zbiegi okoliczności. Ale to, co w tych krótkich formach wydaje się najciekawsze, to odniesienia do współczesnego świata, takie jak: szaleńcza pogoń za idealną sylwetką - Utrata wagi,...

KingaMajewska | 2018-09-06

Coś niesamowitego...

WioAnk | 2018-09-05

Kapitalna lektura. Polecam wszystkim - są to krótkie opowiadania z przymrużeniem oka traktujące o duchach, śmierci, przemijaniu i wszystkim co z tym związane. Do czytania właściwie wszędzie: w komunikacji miejskiej, na przerwie w pracy, w domu, w zasadzie w każdej wolnej chwili.
Zaskakujące zakończenia - to najlepsze w tej lekturze, która jest napisana w sposób lekki, czasem zabawny, ale zawsze ciekawy.

Bursikowa | 2018-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Opowiadania Pana Pawła są dokładnie jak te malutkie kieliszki 70% bimbru o czym na okładce książki mówi Pani Julita Maltyńska. Dla mnie, osoby która z opowiadaniami z reguły była na bakier jest to totalne zaskoczenie i ogromna radość, że tak bardzo mi się podobały. Plan był taki, że miałam je sobie dawkować po kilka dziennie ale wierzcie, że się nie da. Każde z opowiadań jest inne, na każde reagowałam inaczej: to uśmiechem, to strachem, to obawą, zaskoczeniem... No było po prostu wszystko. Czyli wszystko to, co kocham podczas czytania. Gama emocji - przeróżnych i wspaniałych zarazem. Polecam i cieszę się bardzo, że jestem także posiadaczką drugiego tomu :)