Zapach czerwonych róż

Czerwona Szpilka
2018-06-21
2018-06-21
9788394581947
hula hoop ćwiczenia z hula hoop rehabilitacja ćwiczenia

"Myślę, że to trudy życia odkrywają nasz charakter, jedni upadają pod byle ciężarem, inni biorą byka za rogo i walczą jak torreador na arenie. Areną jest nasze życie, a bykiem problemy."

Jakiś czas temu trafiłam na transmisję na Facebook z ćwiczeniami wykonywany przez ten niesamowity wulkan pozytywnej energii. Zdecydowanie, pełna świadomość i niesłychana radość biły od niej.
Koleżanka widząc moje zainteresowanie osobą Grażynki przesłała mi książkę,
abym poznała jej historię.
Renatko Sokół dziękuję ci z całego serca.

Patrząc na uśmiechniętą twarz Grażyny widzimy kobietę spełnioną, szczęśliwą,
pewną siebie z niesamowitą siłą.
Jednak nie zawsze tak było.

Wychowywała się w rodzinie wielodzietnej
na mazurskiej wsi, w wieku 7 lat w wyniku pożaru tracą dom, stabilizację.
Ojciec nie wytrzymuje presji, popada w alkoholizm.
Lęk, obawy towarzyszyły im każdego dnia.
Rozstanie rodziców, wyprowadzka do blokowiska
w mieście z pewnością nie jest łatwe.
Zaradna mama opiekowała się gromadką dzieci
i świetnie dawała sobie radę.
Każdy miał swoje obowiązki, które musiał wykonywać.
Małżeństwo z wojskowym było szansą na miłość
i stworzenie pełnego miłości domu.
Pełne chłodu, oziębłości podejście męża było zatrważające. Czytając nie wierzyłam jak tak można postępować.
Jednak miłość do dzieci wynagradzała wiele, była cudownym uzupełnieniem.

Kiedy wydaje się, że kariera nabiera rozpędu,
na Grażynę spada kolejny cios.
Diagnoza - nowotwór piersi.
Niesamowita znajomość z wolontariuszką Wiesią daje jej potrzebną siłę i wiarę, że będzie dobrze.
Czytając ten rozdział bardzo przeżywałam jej ból, tęsknotę za dziećmi, słabsze dni i walkę o życie.
Prawdziwym szczęściem i wsparciem były dzieci
dla Grażyny, to one były ogromną motywacją.

Reakcje męża, sposób traktowania były szokujące.
Tylko siła drzemiąca w Grażynie sprawiła, że się nie poddała i toczyła zacięty bój o każdy najmniejszy powód by żyć.

Myślę sobie, że czasem na naszej drodze nie bez powodu pojawiają się ludzie niosący światełko, iskierkę nadziei. Na szczęście i Grażyna ich spotkała.

"Zauważyłaś, jak ludzie reagują na ciepłe słowa?
Każdy ich potrzebuje, one dają spokój i siłę.
Czasami jednym pozytywnym zdaniem, ciepłym słowem wypowiedzianym szczerze, prosto z serca, możesz uratować czyjeś życie. Pomyśl o tym i zastosuj. Tylko ludzie naprawdę szczęśliwi potrafią uczynić innych szczęśliwymi."

Autorka książki porusza wiele trudnych tematów
i chwil, które spotkała na swej drodze.
Jednak niczym nieustraszona wojowniczka walczy każdy kolejny dzień. Poznajcie tą wyjątkową książkę kochani, niech da wam siłę i moc, aby zmierzyć się każdym kolejnym dniem.

W książce możemy również znaleźć zestaw ogólnousprawniających ćwiczeń "Zdrowie i Piękno."

"Zapach czerwonych róż."
Całkowity dochód ze sprzedaży książek zostanie przeznaczony na zakup urządzenia Bemer - Fizykalnej Terapii Naczyniowej.
Jeśli chcesz wspomóc projekt Grażyny, to kliknij w ten link.
www.grazynaochenkowska.pl

To taka książka , którą jeżeli się zacznie czytać to już wciąga jak kryminał czyli koniecznie trzeba ją skończyć czytać jak najszybciej.
Jest napisana bardzo przejrzystym i lekkim językiem. Pachnie niesamowitą miłością do życia i chęci bycia aktywnym, poznawczym.

Mimo, że treść życia autorki nie zawsze jest usłana różami jednak Ona te róże zawsze odnajduje! Chociaż przeznaczona głównie dla kobiet zafascynowała mnie bardzo.
Bliższe otoczenie autorki wie , że poza książką jest osobą jeszcze bardziej pełną energii pozytywnej toteż jest powszechne bardzo lubiana.

Nawet nie odważę się streszczać wątków tej książki bo zrobię to zbyt nieudolnie.

Klasa pisarska Grażyny musi imponować!

Ma bardzo uniwersalną i rozległą wiedze, wiele zawodów i umiejętności.
Czasami pisze wiersze, namalowała wiele ciekawych obrazów lubi śpiewać, naprawdę świetnie tańczy a ostatnio nawet uczy się grać m.in na fortepianie
Ma w szufladach jeszcze kilka nie wydanych książek , i wiele pomysłów na następne...

Wspaniała książka. Przeczytałam ją jednym tchem! To przejmująca opowieść o kobiecie, która mimo przeciwności losu pokazuje nam jak spełniać marzenia i dążyć do celu. Polecam każdemu. Po przeczytani jej Twoje życie się zmieni.

Cudowna opowieść o Grażynie, o jej sukcesach, ale i o chorobie i trudnych momentach.

Ta książka jest dla mnie o wiele większą inspiracją, niż niejedno szkolenie motywacyjne, gdyż czuć w niej autentyczność.

Przepięknie napisana i daje do myślenia, szczególnie w kwestii wartości, jakimi się w życiu kierujemy.

Jeśli potrzebujesz takiego solidnego "kopa", bo utknąłeś w życiu - sięgnij po tą książkę, by przekonać się, że nigdy nie należy się poddawać.

"Jestem wartością sama w sobie" - cudowne słowa <3

I jak tu teraz wrócić do rzeczywistości :)
Rozmarzyłam się zapachem czerwonych róż <3

Jeśli potrzebujesz takiego solidnego "kopa", bo utknąłeś w życiu...

• Pozostałe (Poezja, sztuki teatralne, dokument)
  • Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki Zapach czerwonych róż