Nie wszystko zostało zapomniane

Patronat LC
Wendy Walker Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
All Is Not Forgotten
Dorota Pomadowska
Czarna Owca
gwałt literatura amerykańska obsesja rodzina tajemnica thriller trauma ucieczka od życia utrata pamięci
All Is Not Forgotten
kryminał, sensacja, thriller
Dorota Pomadowska
Thriller psychologiczny

Oficjalne recenzje i

Jedna wielka psychoterapia

[ 2 ] Link do recenzji

Narracja rzeczywiście denerwująca, szczególnie na początku, kiedy czytelnik dopiero jest wprowadzany w fabułę i zupełnie nie wiadomo o co chodzi. Książka trochę przegadana - zbyt dużo szczegółów, dygresja w dygresji i w konsekwencji gubi się główny wątek. Akcja raz do przodu raz pięć dni do tyłu, bo akurat narrator zapomniał o czymś tam wspomnieć. Mimo tych naprawdę...

książka z ciekawą narracją, polecam przyjemna książka na dwa wieczory

Ciężko mi się czytało przez rodzaj narracji, ale mimo to bardzo ciekawa

Wydawałoby się że thriller jak wiele innych, brutalny gwałt na nastolatce i próba znalezienia sprawcy, jednak nie do końca.
I o dziwo zacznę od minusów, drażniła mnie narracja, i w pewnym momencie miałam wrażenie, że czytam coś całkowicie wyjęte z kontekstu.

Jednak im dalej w las tym okazywało się, że to nie będzie nic czego mogłabym się domyśleć. Psycholog, który...

Opisując wspomnienia głównego bohatera, momentami akcja rozwijała się zbyt wolno.

Na początku jak zaczęłam czytać to myślałam, że to kolejna książka jak większość o gwałcie ale okazało się, że nie ponieważ narratorem jest terapeuta.
Bardzo fajnie się czyta, wciągająca ale również pokazuje pracę terapeuty gdzie idzie człowiek z problemem zamiast pomóc terapeuta może manipulować nami.
Minusem jak dla mnie na początku za dużo wątków i historii.

Niezwykle bardzo dająca do myślenia i skłaniająca do refleksji, a przy tym uczulająca na pewne sprawy jak gwałt czy narkotyki, bardzo uświadamiająca.
Od początku i praktycznie do samego końca trzyma w niepewności, że sama zaskoczyłam się tym, kto ostatecznie był sprawcą całego zajścia i całkowicie się tego nie spodziewałam.
Co tu więcej pisać? Interesująca, ciekawa, choć...

Mam problem z oceną tej książki. Zapowiadała się bardzo intrygująco. Później pojawił się brak konsekwencji w opowieści. Zbyt dużo wątków co w tym przypadku działało na jej niekorzyść. Zakończenie zbyt pospieszne, jak dla mnie. Poza tym postawa narratora, psychologa/psychiatry, była mocno kontrowersyjna. Drażnił mnie swoim podejściem do pacjentów i ich problemów. Przeczytać...

Mimo, że umysł może zapomnieć o szczegółach, ciało pamięta.

Skończyłam tę książkę już jakiś czas temu, ale musiałam trochę odczekać, bo szczerze mówiąc, nie byłam do końca przekonana co chcę o niej powiedzieć. Ta historia była dziwna. Mam trochę mieszane uczucia co do niej. Kiedy zaczynałam byłam trochę zdezorientowana ze względu na to, że nie wiedziałam do końca kto...

Dyskusje

• 2018