Nie wszystko zostało zapomniane

Okładka książki Nie wszystko zostało zapomniane Wendy Walker Patronat LC
Okładka książki Nie wszystko zostało zapomniane
Wendy Walker Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Thriller psychologiczny
All Is Not Forgotten
Czarna Owca
2017-04-26
2017-04-26
Dorota Pomadowska
gwałt literatura amerykańska obsesja rodzina tajemnica thriller trauma ucieczka od życia utrata pamięci

Oficjalne recenzje i

Jedna wielka psychoterapia

Link do recenzji

503 175 39

Pierwsza połowa książki jak dla mnie przegadana do tego stopnia, że nie mogłam się w ogóle skupić nad trescią. Momentami czułam się jakbym czytała jakiś niezbyt dobry poradnik z podstaw psychologii.
Pomysł z prowadzeniem opowieści z perspektywy terapeuty uważałam za interesujący, jednak teraz wydaje mi się, że przez to książka jest bardzo monotonna. Sama historia ciekawa, zakończenie mnie zaskoczyło, ale przez to, jakim językiem została napisana musiałam się trochę zmuszać do czytania.
Gdybym miała oceniać samą fabułę, oceniła bym ją na więcej, jednak forma trochę mnie wymęczyła.

Wolno mi się czytało tę książkę, ale.... Warto! Dla takiej końcówki warto przeczytać!

Narracja rzeczywiście denerwująca, szczególnie na początku, kiedy czytelnik dopiero jest wprowadzany w fabułę i zupełnie nie wiadomo o co chodzi. Książka trochę przegadana - zbyt dużo szczegółów, dygresja w dygresji i w konsekwencji gubi się główny wątek. Akcja raz do przodu raz pięć dni do tyłu, bo akurat narrator zapomniał o czymś tam wspomnieć. Mimo tych naprawdę wkurzających mnie wad daję 7*, bo końcówka zaskakuje!

książka z ciekawą narracją, polecam przyjemna książka na dwa wieczory

książka z ciekawą narracją, polecam przyjemna książka na dwa wieczory

Ciężko mi się czytało przez rodzaj narracji, ale mimo to bardzo ciekawa

Ciężko mi się czytało przez rodzaj narracji, ale mimo to bardzo ciekawa

Wydawałoby się że thriller jak wiele innych, brutalny gwałt na nastolatce i próba znalezienia sprawcy, jednak nie do końca.
I o dziwo zacznę od minusów, drażniła mnie narracja, i w pewnym momencie miałam wrażenie, że czytam coś całkowicie wyjęte z kontekstu.

Jednak im dalej w las tym okazywało się, że to nie będzie nic czego mogłabym się domyśleć. Psycholog, który rozmawiał z Jenny, spowodował, że z każdą kolejną kartką patrzyło się na tę sprawę inaczej. I za to plus, bo od pewnego momentu książka mocno trzymała w napięciu.

Wciąga, mimo że na początku zapowiada się przeciętnie.

Opisując wspomnienia głównego bohatera, momentami akcja rozwijała się zbyt wolno.

Na początku jak zaczęłam czytać to myślałam, że to kolejna książka jak większość o gwałcie ale okazało się, że nie ponieważ narratorem jest terapeuta.
Bardzo fajnie się czyta, wciągająca ale również pokazuje pracę terapeuty gdzie idzie człowiek z problemem zamiast pomóc terapeuta może manipulować nami.
Minusem jak dla mnie na początku za dużo wątków i historii.

Minusem jak dla mnie na początku za dużo wątków i historii.