Życie to bańka mydlana. Sto sposobów patrzenia na życie

Tłumaczenie: Bogusława Jurkevich
Wydawnictwo: Czarna Owca
Life is a Soap Bubble: 100 Ways to Look at Life
pozostałe
Kinga Łuszczek

Zgodnie z obietnicą, przez 100 dni od zakończenia obozu medytacyjnego Osho codziennie wysyłał list do Jogi Sohan, by mogła któregoś dnia opublikować ten niezwykły zbiór przemyśleń. Życie to bańka mydlana to fascynujący zapis ścieżek, którymi podążał umysł Osho przez kolejne dni. Listy te stanowią esencję nauk Mistrza, są duchową mapą dla wszystkich, którzy szukają w życiu czegoś więcej oraz...

Życie to bańka mydlana to fascynujący zapis ścieżek, którymi podążał umysł Osho przez kolejne dni. Listy te stanowią esencję nauk Mistrza, są duchową mapą dla wszystkich, którzy szukają w życiu czegoś więcej oraz są gotowi, by poznać wiele wymiarów istnienia. Te krótkie, pełne znaczeń i mądrości teksty spisane ręką samego Osho poruszają do głębi, niczym najpiękniejsze przypowieści o miłości do życia.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/duchowosc/zycie_to_banka_mydlana,p963834042

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/duchowosc/zycie_to_banka_mydlana,p963834042

Mała-Mi | 2019-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2019

Nie wiem jak skomentować tą książkę.

Dla mnie były to stworzone na siłę wynurzenia o kruchości życia, powtarzane w nieskończoność jak zdarta płyta.

Rozumiem,że trzeba się zatrzymać, że trzeba być uważnym i żyć tu i teraz, że należy pamiętać o śmierci... Ale ja to zawarłam w jednym zdaniu. Autor w 200 stronach.

Powtarzanie tego samego z lewej do prawej, ze środka do końca, z góry na dół, przez całą książkę, maksymalnie mnie znużyło.

Pozycja dla cierpliwych.

marcia | 2018-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Nie jestem pewna czy książka nie podobała mi się, dlatego że kompletnie nie potrafię myśleć w ten sposób czy też dlatego, że cały czas autor się powtarza. Nie czuję się po lekturze bardziej świadoma swojego życia lub jak zachowywać się aby z niego w pełni korzystać.

Według mnie to nie trafiona pozycja. która nic mi nie ułatwiła i wcale nie otworzyła oczu.

mary1984 | 2018-07-26
Na półkach: Przeczytane, Legimi 2018, 2018
Przeczytana: 24 lipca 2018

Taka mała książeczka a tyle treści... Dosłownie każdy rozdział zmusza do rozmyślań i zastanowienia się nad życiem i tym co w tym życiu jest najważniejsze...Przeczytałam już kilka książek o minimalizmie ale ten zbiór krótkich tekstów chyba najlepiej opisuje zalety minimalizmu, życie "tu i teraz" Ta książka do mnie przemawia:).

Dla mnie rewelacja:)