What I know for sure
Dorota Kulikiewicz
poradniki
ania33

"To, co wiem na pewno" to owoc czternastoletniej pracy autorki nad kolumną pod tym samym tytułem, ukazującą się w "O, The Oprah Magazine". Przez te lata autorka co miesiąc robiła przed sobą i czytelnikami rachunek sumienia, zastanawiając się nad tym czego jest w życiu pewna. Owocem tych refleksji i poszukiwań jest szczera, porywająca książka, która podniesie na duchu każdego czytelnika. Opowieści i wspomnienia podzielone są tematycznie na rozdziały radość, nieustępliwość, więź, wdzięczność, potencjał, zachwyt, jasność i moc.

"To, co wiem na pewno" przybliża postać jednej z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych kobiet na świecie. Poznajemy wartości, którymi kieruje się Oprah Winfrey i świat w jaki wierzy ta niezwykle mądra osoba.

„Mam nadzieję, że czytając o życiowych lekcjach, przed którymi się broniłam, przez które płakałam, z którymi się godziłam, które mnie bawiły i z których koniec końców dowiedziałam się czegoś, co wiem na pewno, zaczniesz sobie stawiać pytanie o to, co dla ciebie jest ważne w życiu. Wiem też, że to, co po drodze odkryjesz, będzie fantastyczne, ponieważ odkryjesz siebie.”
Oprah Winfrey

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Monika | 2016-08-05
Przeczytana: sierpień 2016

Cieszę się , że mam tę książkę w domowej biblioteczce, położyłam ją na stoliku w sypiali aby móc do niej wracać w każdej chwili.
Książka, która daje siłę i wiarę we własne możliwości, która uświadamia jak bardzo jesteśmy szczęśliwi tylko w codziennym pędzie, troskach i dążeniu do wyznaczonych celów nie zwracamy uwagi na te małe chwile szczęścia i przyjemności, które nas spotykają i których nie doceniamy. Jest to książka o tym jak cudowne może być nasze życie jeśli zdecydujemy się tak na nie patrzeć - taki balsam dla duszy.

" Żyję zanurzona w poczuciu wdzięczności. I otrzymuję za to milion razy więcej. Zaczęłam od dziękczynienia za drobiazgi, a im więcej dziękowałam, tym większą dostawałam nagrodę.
Dzieje się tak, ponieważ - wiem to na pewno - coś, na czym się koncentrujesz, rozwija się.
Jeśli skupisz się na dobru obecnym w twoim życiu, sprawisz, że tego dobra jest coraz więcej." Oprah Winfrey

Ta książka to nie jest odkrywanie czegoś nowego tylko przypomnienie o rzeczach...

boseti | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018

W tej książce Opraha miedzy wierszami przekazuje nam receptę na ogromny sukces finansowy. Żadna książka Ci tego nie da, a uwierz mi przeczytałem ich dużo. Recepta jest delikatnie ukryta ale jak szeroko otworzysz oczy i umysł to ją dostrzeżesz. Jedna z nielicznych książek którą nie przeczytałem "ciągiem" lecz ją świadomie dawkowałem.

ania33 | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Super,ksiazke czyta sie jednym tchem.Goraco polecam

forgetmenow | 2017-03-16

Spodziewałam się czegoś lepszego... Zestaw sympatycznych anegdot na wolne wieczorne 2 godziny

dobrerecenzje | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Jak często tracicie wiarę w siebie? Jak często zatrzymujecie się zrezygnowani w połowie zadania aby się poddać? Często narzekacie, że to pasmo nieszczęść które akurat na Was spadło jest nie w porę i dlaczego akurat to musicie być Wy? Tak, wiem, że zdarza się Wam to często, mnie oczywiście też, w końcu jesteśmy tylko słabym, upadającym człowiekiem, ale MUSICIE znaleźć wiarę i motywację aby po deszczu wyjrzało słońce a przed nim pojawiła się tęcza.
Książka, którą Wam dzisiaj przedstawiam to niesamowicie pozytywny poradnik. Pisany przez kobietę, której życie w żaden sposób nie oszczędzało. Spotkały ją rzeczy które często uznajemy za najgorsze i takie które prowadzą do depresji lub utraty wiary w siebie. Czy Oprah się poddała? A może popadła w depresję? Nic z tych rzeczy! Siła tej kobiety aż emanuje do czytelnika z tej małej książeczki. Czytamy ją tak, jakbyśmy rozmawiały z najbliższą przyjaciółką, która ma radę na nasze troski i zmartwienia. Oprah pokazuje nam jak cieszyć się...

bellson | 2018-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2018

Oprah jest w USA figurą silną i rosnącą na popularności, broniącą istotnych wartości - pomyślałam, że spróbuję poczytać, co ma do powiedzenia.
Niestety książka jest coelhowskim poradnikiem dobrego życia oraz tego, jak radzić sobie z trudnościami, opowiedzianymi z perspektywy osoby mieszkającej w wakacyjnym domku na Hawajach, mającej możliwości oraz swobodę, do której ciężko równać. Jednocześnie mix motywacyjno-inspirujących cytatów i porady dobrej cioci - książka raczej niskich lotów.

Lucy | 2016-03-17
Na półkach: 2018, Przeczytane