Miasto młodych wilków

Cykl: Chłopcy z pruszkowa (tom 1)
Wydawnictwo: Poligraf
Miasto młodych wilków
mafia pruszkowska
Przemek

Pruszków – ta nazwa dla wielu ludzi jest synonimem jednego – Mafii. W latach dziewięćdziesiątych Mariusz Sz. wychował się w tym specyficznym mieście. Jako nastolatek niemal codziennie spotykał na ulicy gangsterów, którzy dzięki amnestii, ogłoszonej przez ówczesnego prezydenta, opuścili przedterminowo więzienne mury. Potężni faceci z licznymi tatuażami na swoim ciele często przesiadywali przy...

Pruszków – ta nazwa dla wielu ludzi jest synonimem jednego – Mafii.
W latach dziewięćdziesiątych Mariusz Sz. wychował się w tym specyficznym mieście. Jako nastolatek niemal codziennie spotykał na ulicy gangsterów, którzy dzięki amnestii, ogłoszonej przez ówczesnego prezydenta, opuścili przedterminowo więzienne mury. Potężni faceci z licznymi tatuażami na swoim ciele często przesiadywali przy fontannie znajdującej się na przeciwko bloku, w którym mieszkał autor opowiadania. Jedno jest pewne, m.in. w tym miejscu rodziły się pomysły na dominowanie w świecie przestępczym, zdobywanie nielegalnej fortuny, co przekładało się na późniejsze uroki luksusowego życia. Mieszkańcy Pruszkowa, którzy czuli przed nimi respekt, omijali ich szerokim łukiem, co dotyczyło także policji, w której w ówczesnym czasie panował chaos po przekształceniach z MO.
W ww. towarzystwie nie zabrakło liderów młodszego pokolenia – Jarosława S. ps. „Masa” oraz Wojciecha K. ps. „Kiełbasa”. Charyzmę, jaką posiadali Jarek i Wojtek, można porównać do magnesu, który przyciągał do siebie coraz więcej młodych i gniewnych chłopaków gotowych dla nich pracować. Szastali forsą, jeździli drogimi samochodami, a kobiety, które można było spotkać w ich towarzystwie, wyglądały jak dziewczyny z okładek Playboya. Zafascynowani tymi, którzy mieli duży wpływ na to, którą drogą wejdą w dorosłe życie, Mariusz i jego najbliżsi kumple dostali się do przestępczego kręgu. W niedługim czasie, pokonując szczeble gangsterskiej hierarchii, stali się młodymi wilkami mafii pruszkowskiej. Jak to się wszystko zaczęło? Dowiecie się, czytając pierwszą część prawdziwej historii, którą napisał ochroniarz najsławniejszego świadka koronnego w Polsce.
Piotr Szatkowski
Dziennikarz śledczy

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/1013/mariusz-sz-ps-s...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/1013-miasto-mlodych-wilkow-1.jpeg

Maniek | 2019-03-27

Jedna z lepszych pozycji na rynku. Moim zdaniem druga część jest jeszcze lepsza od pierwszej

Roberto | 2019-03-01

Bardzo fajna książka.lekko się czyta dzięki znakomitej narracji.Nie ma narcyzmu typu w książkach Masa o co to nie ja,najlepszy z najlepszych itp.Szczere opowiadanie o fascynacji światem gangsterów z lat 90 tych,ryzykowne wypady,kolorowe imprezy,trudne decyzje ,które czasami decydowały o ludzkim życiu.

tajemniczeksiazki | 2019-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Na tle innych tego typu publikacji zarówno ta, jak i druga część z tej serii to książki godne uwagi. Autor posiada lekki, bardzo wciągający styl. Czytając wspomnienia pana Mariusza czułam się tak, jakbym czytała wspomnienia mojego dobrego znajomego.
Ciekawe historie, które poniekąd rzucają nowe światło na wiele znanych spraw, m.in. na uprowadzenie Matysia - które jak dotąd niestety nie zostało wyjaśnione.
Bardzo polecam i liczę na dalsze publikacje.

bartek_braniewo | 2018-12-14

Książka niby napisana spójnie i czytelnie jednak jak dla mnie kolejna typu zaczynałem pod blokiem potem poznałem kogoś itd. Robiłem błędy ale zacząłem zeznawać dopiero jak inni kłamali na mnie itd. Można przeczytać jednak jak dla mnie nic nowego nie wnosi.

rude_recenzuje | 2018-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2018

Przez to, że obserwuję różne ciemne zakątki internetu, od dłuższego czasu przewijała mi się informacja o planowanym wydaniu książki Mariusza Sz. ps. „Szlachet”. Jako że w żadnych mafijnych wspominkach innych byłych gangsterów nie grał głównej roli, albo przynajmniej nie zapadł mi wystarczająco w pamięci, doszłam do wniosku, że to kolejny facet, który urwał się z choinki i chce się pochwalić jakim nie był ważniakiem, jaki nie był twardy, męski i komu krzywdy nie zrobił. Ta książka jest totalnym przeciwieństwem tego, czego się po niej spodziewałam, a ostatecznie zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

pfrej1994 | 2018-07-14
Na półkach: Przeczytane, Fakt/Biografie
Przeczytana: 11 lipca 2018

Książka wpadła w moje ręce całkowicie przypadkowo. Prawdopodobnie z własnej woli raczej bym po nią nie sięgnął, ale skoro nadarzyła się okazja do przeczytania, to poświęciłem kilka godzin na lekturę tej pozycji.

Tematyka szalenie interesująca, nawet dla mnie, osoby która w zasadzie wiedzę na temat zdarzeń opisywanych w książce miała absolutnie znikomą. Nigdy to zagadnienie nie przyciągnęło na dłużej mojej uwagi. Interesujące jednak było poznanie tamtych czasów i wydarzeń poprzez opowiadanie osoby, która była wewnątrz wszystkiego, bardzo blisko "jądra" zdarzeń. Bardzo przyjemna narracja dla czytelnika sprawia, że nawet w natłoku dziesiątek nowo poznanych pseudonimów odbiorca się nie zatraca w fabule.
Wiele zdarzeń opisywanych w książce zdarzeń mrozi krew w żyłach, a to przecież zapewne tylko wycinek dawnej rzeczywistości.
Brak oceny spowodowany jest brakiem możliwości odniesienia do innej literatury faktu czy biograficznej.

Kamil | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Jestem użytkownikiem od kilku lat, ale to będzie moja pierwsza opinia. Podjąłem decyzję o niej, z tego powodu, żeby państwo nie marnowali pieniędzy na jej zakup. Przepraszam autora, ale niestety nie ma szacunku dla czytelnika. Treść jak najbardziej ciekawa, jeśli ktoś lubi tematykę, a ja jako odskocznię od trudniejszej literatury faktu, lubię, czytałem niemal wszystkie książki Pytlakowskiego, Ornackiej, Latkowskiego, Majewskiego czy serię Górskiego z Masą. Ale ilość tej treści w odniesieniu do ceny książki, śmieszna, nie ma nawet 150 stron, bo z ponad 220, jakieś 70-80 zajmują suche policyjne notatki, niemal każda na ten sam temat, niezbyt interesujący. Podsumowując, autor całkiem ciekawie opowiada, całkiem zabawne i jak na jedynie jednego żołnierzy mafii interesujące histori, i punkt widzenia, ale treści tyle co kot napłakał.