Napadałem na banki. Prawdziwa historia

reportaż
Wydawnictwo Dolnośląskie
2018-09-19
2018-09-19

Tak naprawdę, to nie żaden Grek, tylko Wiesiek Burzyński o pseudonimie Cygan z Wrocławia. Niestety zmarł oficjalnie na covid w grudniu 2021 roku. Podobno covid przyspieszył jego wycieńczony organizm, po złym trybie prowadzenia się. Tyle podano w prasie na ten temat.
Co do książki, to najlepsza z wszystkich czterech, które napisał o sobie. Inne to "Siedziałem w więzieniu" "Byłem wykidajłą" "Bylem gangsterem"

Lekko się czyta i szybko. Szkoda że nie można zweryfikować tej książki z rzeczywistością. Gdyż kim jest główny bohater może pisarzem z lekkim piórem zamiast pistoletu.

Wartka akcja, cały czas coś się dzieje. Napisane jak zawsze z humorem i ostrym językiem.
Wg mnie najlepsza część.

Wg mnie najlepsza część.

Naprawdę po przeczytaniu bardzo wielu książek z gatunku polskiej przestępczości zorganizowanej : Począwszy od Dziada, Słowika, Masy, Szlacheta, "twórczości" pana Szostaka, czy nawet historii Pershinga, GREK jest dla mnie najbardziej wiarygodnym autorem, który w bardzo szczegółowy i czasami zabawny sposób, przedstawia te często ubarwione przez media lata 90-te. Rewelacja, oby więcej takich książek

Myślę że książek Greka znawcą tematyki nie trzeba przedstawiać. Nie ma tu miejsca na fantastykę jak w książkach słynnego świadka koronnego. Jest prawda którą albo zaakceptujesz, co pozwoli Ci poznać prawdziwy gangsterski półświatek i prawa które się nim rządziły, albo nadal będziesz karmiony garściami bzdur którymi karmią nas rzekomi dawni "gangsterzy" z milionami w kieszeni....Wybór należy do Ciebie

Rewelacyjna książka. Świetna narracja, książka pokazująca życie gangstera, który zrozumiał , że życie w tym środowisku kiedyś się skończy. Polecam.

Napadałem na banki - jest dopełnieniem pierwszej książki. Fajnie napisana, szybko się czyta i dla mnie jest to dobrze wykonana"robota". Polecam. Chwila przerwy i biorę się za kolejną część.

Super się czyta opisane czasy kiedy Polacy emigrowali ,jedni pracowali na czarno inni kradli

Dającą dużo do myslenia pozycja. Super się czyta książki na faktach. Polecam.

Dającą dużo do myslenia pozycja. Super się czyta książki na faktach. Polecam.

Mega adrenalina na każdej ze stron, uwielbiam poczucie humoru Greka i opisy sytuacji. Chciałbym zobaczyć film na podstawie tej książki jak również cały serial.

• Literatura faktu
  • Mam