Dziewczyna znad morza #1

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Cykl: Dziewczyna znad morza (tom 1)
Wydawnictwo: Kotori
うみべの女の子 (Umibe no Onnanoko)
komiksy
norimenai

Senne nadmorskie miasteczko, gdzie życie toczy się leniwie… Mieszka w nim Koume Sato. Właśnie przeżyła pierwsze miłosne rozczarowanie. Chłopak, z którym umówiła się na randkę, zażyczył sobie „dowodu” jej uczuć, ona zaś przystała na to z obawy przed odrzuceniem. W jednej chwili marzenia Koume o romantycznej miłości legły w gruzach. Zdruzgotana dziewczyna próbuje jakoś to sobie poukładać. Proponuje koledze z klasy, Keisuke Isobe, nietypowy układ. Co jednak zrobi, gdy okaże się, że w życiu nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać?

Gorzko-słodka opowieść o samotności, potrzebie akceptacji i poszukiwaniu bratniej duszy. O pułapkach dojrzewania i próbach odnalezienia się w dorosłym świecie.

źródło opisu: Kotori, 2018

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Anezka | 2018-09-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Manga, Sprzedane
Przeczytana: 21 września 2018

Tak, manga 18+. Są sceny ero-ero, ale bardziej uderza melancholia głównych bohaterów.

Wkp | 2018-06-01
Przeczytana: 31 maja 2018

DZIEWCZYNA Z PUSTKĄ W SERCU

"Dziewczyna znad morza" to kolejna manga, która okazała się być dziełem zupełnie innym, niż się spodziewałem. Z opisu wynikało, że będę miał do czynienia z dojrzałą, psychologiczną opowieścią o nastolatce z problemami - i to po cześć dostałem. Jednak nie miałem pojęcia, że całość będzie tak mocno przesycona realnie ukazaną erotyką, że aż ocierająca się o hentai. Wspominam o tym, żebyście mieli pełną świadomość z jakim tytułem macie tu do czynienia. Ale pamiętajcie o jednym - nowe dzieło Inio Asano to znakomita manga, ciekawa, mocna i skłaniająca do zastanowienia się, choć jednocześnie nie wolna od drobnych minusów.

Małe nadmorskie miasteczko. Nudna mieścina, gdzie nic się nie dzieje. To tu żyje nastoletnia Koume Sato, gimnazjalistka, której życie miłosne nie układa się tak, jakby tego sobie życzyła. Umówiła się co prawda z przystojnym chłopakiem, do którego coś czuje, jednak randka skończyła się na wykorzystaniu dziewczyny i sugestii, że może coś do...

Jade | 2018-06-19
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Zaczęło się nie tak źle, ale im dalej w las tym gorzej. Smutna i przygnębiająca wizja rzeczywistości, zero pozytywnych aspektów, wszystko się kręci wokół seksu... Na plus mogę zaliczyć ciekawą kreskę autora. Ogólnie rzecz ujmując jedno wielkie rozczarowanie. :/

sakura85 | 2018-10-08
Przeczytana: 06 października 2018

Manga 18+. Manga mówi o samotności, o zagubieniu młodych ludzi, którzy wchodzą w świat seksu, a także o szukaniu samego siebie i chęci bycia akceptowanym... Sądzę, że przekaz zrozumieją osoby, które od jakiegoś czasu są już pełnoletnie. Uważam, że sceny seksu nie są tu po to, żeby podniecić czytelnika. Raczej mają szokować by dosadnie zwrócić uwagę na emocjonalne problemy głównych bohaterów.

"[...] każde z nas odgrywało swoją tylko rolę. Ojciec grał rolę ojca, matka rolę matki, a my rolę synów. Nie pamiętam, żebyśmy kiedykolwiek rozmawiali o tym, co naprawdę czujemy."
Młodzi ludzie również mają problemy, również wpadają w depresję. Być może swoim zachowaniem próbują nam coś powiedzieć, zwrócić na siebie uwagę. Inaczej nie potrafią, bo często nikt ich nie nauczył mówienia o swoich uczuciach.

Magia Mangi | 2018-09-15
Na półkach: Mangoteka, Przeczytane
Przeczytana: 15 września 2018

Recenzja obu tomów.

Jednym z tytułów, jakie chciałam przeczytać w wakacje był seinen od wydawnictwa Kotori - Dziewczyna znad morza. Domyślałam się, że to nie będzie coś lekkiego, jednak to, co otrzymałam przeszło wszelkie moje wyobrażenia. Z tego też względu uznałam, że muszę podzielić się z Wami moja opinią na temat tego tytułu. Jednak zanim zacznę cokolwiek pisać o Dziewczynie znad morza, z lekkim rumieńcem na twarzy, muszę przyznać się do tego, iż było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Inio Asano. I zdecydowanie ten pierwszy raz zostanie bardzo długo w mej pamięci. ...

Całość tekstu można przeczytać na blogu ;)
--> https://manga-no-tsuki.blogspot.com/2018/09/w-plataninie-ludzkich-uczuc-dziewczyna.html

tomoe | 2018-12-03
Na półkach: Przeczytane, Japonia, Manga