Dziewczyna znad morza #1

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Cykl: Dziewczyna znad morza (tom 1)
Wydawnictwo: Kotori
うみべの女の子 (Umibe no Onnanoko)
komiksy
norimenai

Senne nadmorskie miasteczko, gdzie życie toczy się leniwie… Mieszka w nim Koume Sato. Właśnie przeżyła pierwsze miłosne rozczarowanie. Chłopak, z którym umówiła się na randkę, zażyczył sobie „dowodu” jej uczuć, ona zaś przystała na to z obawy przed odrzuceniem. W jednej chwili marzenia Koume o romantycznej miłości legły w gruzach. Zdruzgotana dziewczyna próbuje jakoś to sobie poukładać. Proponuje koledze z klasy, Keisuke Isobe, nietypowy układ. Co jednak zrobi, gdy okaże się, że w życiu nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać?

Gorzko-słodka opowieść o samotności, potrzebie akceptacji i poszukiwaniu bratniej duszy. O pułapkach dojrzewania i próbach odnalezienia się w dorosłym świecie.

źródło opisu: Kotori, 2018

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Wkp | 2018-06-01
Przeczytana: 31 maja 2018

DZIEWCZYNA Z PUSTKĄ W SERCU

"Dziewczyna znad morza" to kolejna manga, która okazała się być dziełem zupełnie innym, niż się spodziewałem. Z opisu wynikało, że będę miał do czynienia z dojrzałą, psychologiczną opowieścią o nastolatce z problemami - i to po cześć dostałem. Jednak nie miałem pojęcia, że całość będzie tak mocno przesycona realnie ukazaną erotyką, że aż ocierająca się o hentai. Wspominam o tym, żebyście mieli pełną świadomość z jakim tytułem macie tu do czynienia. Ale pamiętajcie o jednym - nowe dzieło Inio Asano to znakomita manga, ciekawa, mocna i skłaniająca do zastanowienia się, choć jednocześnie nie wolna od drobnych minusów.

Małe nadmorskie miasteczko. Nudna mieścina, gdzie nic się nie dzieje. To tu żyje nastoletnia Koume Sato, gimnazjalistka, której życie miłosne nie układa się tak, jakby tego sobie życzyła. Umówiła się co prawda z przystojnym chłopakiem, do którego coś czuje, jednak randka skończyła się na wykorzystaniu dziewczyny i sugestii, że może coś do...

Jade | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Zaczęło się nie tak źle, ale im dalej w las tym gorzej. Smutna i przygnębiająca wizja rzeczywistości, zero pozytywnych aspektów, wszystko się kręci wokół seksu... Na plus mogę zaliczyć ciekawą kreskę autora. Ogólnie rzecz ujmując jedno wielkie rozczarowanie. :/

NercolasCerg | 2018-07-18
Na półkach: 2k18, Przeczytane