Książka Roku 2018

Wojownicy. Nowa przepowiednia #2: Wschód księżyca.

Cykl: Wojownicy (tom 8) | Seria: Nowa przepowiednia
Wydawnictwo: Nowa Baśń
Moonrise
Smok1125

Minęły księżyce odkąd szóstka kotów wyruszyła w podróż, którą zapowiedziała przepowiednia. Teraz muszą powrócić do domu i przynieść wieści z dalekich stron. Jednak na drodze staje im plemię dzikich kotów, które ma własną przepowiednię do wyjaśnienia. Tymczasem w lesie czterech klanów Ognista Gwiazda i Liściasta Łapa bezradnie przyglądają się, jak świat wokół nich ginie, rozrywany szponami...

Tymczasem w lesie czterech klanów Ognista Gwiazda i Liściasta Łapa bezradnie przyglądają się, jak świat wokół nich ginie, rozrywany szponami bestii kierowanych przez Dwunożnych. Czy szóstka kotów zdąży wrócić na czas i uratować swoich pobratymców?

źródło opisu: https://ksiegarnianowabasn.com/

źródło okładki: https://ksiegarnianowabasn.com/

Meowth | 2018-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2018

Zastanawiam się, czy - będąc mną - można napisać obiektywną opinię o tej książce. I z której bym strony się nie przymierzała, odpowiedź zawsze wychodzi mi jedna: nie można! Ponieważ ja jestem w tym cyklu zakochana.

Gdy po przeczytaniu 6. części pierwszej odsłony "Wojowników" dowiedziałam się, że części całej opowieści jest znacznie więcej, zastanawiałam się, jak autorka pociągnie dalej historię Ognistego Serca, ponieważ "Czarna godzina" zamknęła pewien etap jego losów. Tymczasem nowa seria, zapoczątkowana tomem "Północ", skoncentrowała się na innym kocie z Klanu Pioruna i rozpoczęła zupełnie nową przygodę. Uważam, że to wspaniały zabieg, pozwala poznać lepiej innych czworonożnych bohaterów, ich serca, charaktery, marzenia. Poza tym gdy grupka kotów ze wszystkich czterech klanów oddaliła się od swych siedzib, opowieść stała się jeszcze ciekawsza, gdyż bohaterowie "Nowej przepowiedni" mają okazję odkrywać zupełnie nowe okolice i poznawać nowe zwierzęta, niektóre wrogie, inne...

HermionaGranger | 2019-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Jednego jestem pewna. Żaden fan tej serii się nie rozczaruje! Jak zwykle nasi cudowni bohaterowie, w postaci dzikich kotów, emocjonujące przygody, od których ciężko będzie się oderwać, a także miejsca, sytuacje, akcja i fabuła, o których będziemy rozmyślać, a samo zakończenie na pewno nas zaskoczy!
Gorąco polecam!!!

Arteida | 2018-08-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Książka pod tytułem "Wschód Księżyca" zachwyciła mnie już po przeczytaniu pierwszych 50 stron. Czekałam z niecierpliwością do wieczora, aby oddać się lekturze i nie żałuję. Dialogi oraz opisy otoczenia, a także nowych postaci pozytywnie mnie zaskoczyły, więc na pewno poleciłabym tę książkę znajomym

Izzy | 2018-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2018

Choć początkowo ciężko było mi się zabrać za tę część, to już później wciągnęła mnie bez reszty. Przeplatające się dwa główne wątki tej powieści to super rozwiązanie, dzięki czemu zbyt szybko nie możemy się dowiedzieć, co się stanie z konkretną grupą kotów, póki nie przeczytamy kolejnej odsłony wątku drugiej grupy. To trzymało najmocniej w napięciu, zaś finałowe rozdziały - mistrzostwo! Zupełnie nie spodziewałam się takiego potoczenia się spraw! Aż chce się złapać kolejny tom i czym prędzej poznać dalsze losy kotów!
I nie wiem, dlaczego te książki nie są bardziej promowane wśród starszego czytelnika - bardzo często lepsza lektura od niejednej poważnej i dojrzałej fantastyki!

Martinqaa | 2018-11-11

„Wschód księżyca” był jedną z ciekawszych książek z cyklu. Opowieść wciagnęła mnie niemiłosiernie, momentami zdawało mi się klnąć w duchu, że przechodzimy do wydarzeń trwającej w Klanie Pioruna, bądź wracamy do Jeżynowego Pazura. Zaskoczyły mnie niektóre wątki, jednak to dzięki nim pokochałam postać Wroniej Łapy. Będąc szczera, w jednym z ostatnich rozdziałów o mało się nie popłakałam, innymi byłam wręcz zirytowana postawą nietórych postaci. Mimo wszystko zostały wprowadzone niektóre ciekawe wątki, które z pewnością rozwiną się w następnych częściach.

nevmikey | 2019-02-13
Przeczytana: styczeń 2019