Ksiązki dla najmłodszych. Od zera do trzech. Poradnik

Ta pozycja jest doskonałą inspiracją dla bibliotekarzy, nauczycieli i rodziców. Autorka radzi jak dobrać wartościową książkę dla dziecka, opisuje książki obrazkowe i książki-zabawki, podkreśla ogromną rolę kołysanek, zabaw kontaktowo-dotykowych (Idzie rak, nieborak),kontaktowo-naśladowczych (Tosi, tosi łapci) czy zabaw paluszkowych (Sroczka kaszkę warzyła....). Sporo pisze o klasyce, która jest niezbędna do rozwoju dziecka bo tworzy ciąg pokoleń, ciąg emocjonalny i kulturowy. W kolejnych rozdziałach Lewandowicz – Nosal skupia się na dziecięcych problemach (lęk przed przedszkolem, ciemnością, samotnością czy pojawieniem się nowego rodzeństwa itp.) i próbach ich oswojenia za pomocą literatury. Nie zapomina o pierwszych książkach i programach edukacyjnych, a także o popularnych seriach dziecięcych ( Basia, Pan Kuleczka, Franklin). Na końcu poradnika umieszczono listy książek opracowane przez Fundację ABCXXI, MBP w Oświęcimiu i Wrocławiu, oraz przez miesięcznik "Dziecko".
Minusem publikacji Lewandowicz-Nosal jest niewątpliwie data wydania - 2011 rok. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło w tym temacie.

• Książki o literaturze dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Ksiązki dla najmłodszych. Od zera do trzech. Poradnik