Arkusz poetycki

Flow books
poezja współczesność
poezja
poezja współczesność

Według mnie więcej tutaj reklamy niż poezji.

A mi się spodobał!
Tomik podzielony jest na kilka tematycznych części. Pierwszej zupełnie nie poczułam, ale każdą kolejną chłonęłam jak gąbka. Z niektórymi wierszami identyfikuję się w stu procentach. Z pewnością nie raz będę wracać, szczególnie wieczorami. Jest w nich coś w pewien sposób wzruszającego.

Za minimalistyczną, szaro-fioletową okładką kryje się prawda XXI wieku. Szału nie ma, ale mimo wszystko wielkie brawa dla Weroniki, że spełniła marzenie.
Czyta się szybko, idealne do popołudniowej kawy. Znalazłam kilka perełek, które skradły moje serce swą prostotą i prawdą. Trzymam kciuki za dalszy rozwój Wróbelka. :)

Książka bardzo ładnie wydana, pięknie zilustrowana... Niestety, to jedyne co mogę o niej pozytywnego powiedzieć. Poezja Billie w ogóle do mnie nie przemówiła. Przekaz jest podawany na tacy. Mam też wrażenie że przerzutnie są w losowych miejscach. Samą autorkę bardzo lubię, oglądam jej filmiki na youtubie. Jej poezja jednak mi nie spodobała.

Słaby zbiorek wydany tylko po to, by być "głębokim". Przynajmniej wydanie jest bardzo ładne.

Poezja Billie Sparrow idealna na wieczór. Pochłonięta w kilkanaście minut. Jedne lepsze, drugie trochę gorsze, ale fajnie wiedzieć że młodzi nie mają tylko głupot w głowie i potrafią napisać coś z sensem.

Jako youtuberkę Billie Sparrow uwielbiam, oglądam ją już od nie wiadomo kiedy. Porusza ciekawe tematy w zabawny sposób. Często odnajduję siebie w tym co mówi, ale... nie w tych wierszach. Są bardzo płytkie, zbyt proste i na mój gust czasem zbyt melancholijne. Spodziewałam się czegoś więcej, a dostałam teksty które
posiadają

cierpliwie
od nowa

za każdym razem
trochę inaczej”

Pod pseudonimem Billie Sparrow kryje się internetowa osobowość, autorka kanału na YouTube (pod tą samą nazwą), gdzie porusza, można rzec, życiowe tematy. Opowiada różne anegdoty, mówi o akceptacji, kulturze głuchoniemych, nauce, wierze. Warto ją pooglądać, zwłaszcza gdy jest się...

Podobny przypadek jak "Chłopcy, których kocham". Wzornictwo, naśladownictwo, mało oryginalna propozycja, w dodatku pełno w niej fraz, których współczesny poeta, szanujący swoją twórczość, zdecydowanie by się powstydził. Pozycja raczej dla niewymagających.

Kolejny zbiór, który wypłynął na fali modnej poezji. Nie ziębi, nie grzeje.

Dyskusje

• 2018