Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?

Seria: Art Egmont
Wydawnictwo: Egmont Polska
THIS PHENOMENAL LIFE: THE AMAZING WAYS WE ARE CONNECTED WITH OUR UNIVERSE
Egmont ART, dla dzieci
Marta

Czy wiecie, że podstawowym sposobem pozyskiwania energii przez ludzi jest spożywanie słońca? Czy przypuszczaliście, że w waszych ciałach aż roi się od mikroorganizmów? Dacie wiarę w to, że rośliny są świadome otoczenia i potrafią odczuwać oraz reagować na świat w sposób znany ludziom? To tylko trzy z wielu interesujących faktów o świecie, które możecie poznać dzięki tej szczególnej książce....

Po lekturze tej niezwykłej opowieści o głębokiej wzajemnej więzi, łączącej ludzi z otaczającym ich wszechświatem będziecie w stanie zrozumieć cykl zadziwiającego życia. Jesteście na to gotowi? „Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?” to doskonała propozycja nie tylko dla młodych naukowców zafascynowanych tym, jak działa świat. To także świetny podręcznik dla rodziców, którzy chcieliby odpowiedzieć na wszystkie pytania swoich ciekawskich latorośli. Ta bogato ilustrowana książka w przystępny sposób pozwoli wam poszerzyć wiedzę i doskonale się bawić, wspólnie odkrywając tajemnice wszechświata.
Po lekturze „Zadziwiającego życia…” spojrzycie na otaczający was świat zupełnie inaczej!
Autorką i ilustratorką książki jest Misha Maynerick Blaise. Na co dzień zajmuje się budownictwem ekologicznym, a w wolnych chwilach czyta w łóżku, pływa i ogląda ogród swojego męża. Lubi też omawiać wielkie idee przy filiżance mocnej perskiej herbaty.

źródło opisu: https://egmont.pl

źródło okładki: https://egmont.pl

Amarisa | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Polecam tę książkę wszystkim małym odkrywcom ciekawym otaczającego nas świata, a także ich rodzicom. Zarówno dla jednych, jak i dla drugich lektura tej książki będzie prawdziwą przygodą, a także źródłem wiedzy, dzięki której już nigdy tak samo nie spojrzą na stworzenia i elementy otaczającej ich przyrody. Z uwagi zaś na piękne, dopracowane wydanie stanowić może ciekawy pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby.

Więcej + zdjęcia na moim blogu. Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/zadziwiajace-zycie-dlaczego-kazdy-z-nas-jest-wszechswiatem-misha-maynerick-blaise/

Szkolny_Klub_ | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Musha Maymerick Blaise jest pół Kanadyjką i pół Amerykanką. Mieszka z rodziną w Teksasie. Wraz z mężem prowadzi firmę zajmującą się ekologicznym budownictwem. W moje ręce trafiła staranie wydana przez Wydawnictwo Egmont, w serii ART książka Blaise „Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?".

Autorka, a zarazem ilustratorka za pomocą pięknych, żywych ilustracji i krótkich ciekawych tekstów przedstawia dzieciom człowieka, jego ciało, najdrobniejszą jego cząstkę, a także otaczający go świat. Pokazuje w prosty sposób więzi, jakie łączą nas ze wszystkim, co nas otacza. Podkreśla, jak ważna jest nasza planeta Ziemia, że jest źródłem wszystkiego, co mamy. A my sami „jesteśmy żywym wcieleniem nieskończenie wielkiego i tajemniczego wszechświata".

Książka ta przedstawia wiele interesujących i wartościowych informacji, nie tylko dla dzieci. Myślę, że nie jeden dorosły dowie się z niej pożytecznych rzeczy.
Ika, lat 16
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl

rebelka | 2018-07-17
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 17 lipca 2018

Książka bardziej dla dużych niż małych ☺ Przypomina o naszej jedności z całą przyrodą i wszechświatem. I do tego absolutnie przepięknie zilustrowana!

grejfrutoowa | 2018-04-22

Czy człowiek jest tworem, który odciął się od wszystkiego innego? Nie! Każdy z nas w jakimś stopniu powiązany jest ze zwierzętami, przyrodą i kosmosem. Jak? To proste – składamy się z podobnych do powietrza składników, a nasze DNA można porównać z innymi zwierzętami i znaleźć elementy zbieżne. O tym między innymi mówi książka Zadziwiające życie Mishy Maynerick Blaise.
W książce znajdziemy krótkie informacje na temat tego, że człowiek w pewnym stopniu jest zbudowany jak wszechświat. Pokazano to na przykładzie konkretnych minerałów, pierwiastków i zależności, które występują w przyrodzie. Na przykład węgiel, który jest w naszym ciele, mógł kiedyś być cząstką diamentu lub dinozaura. Dzięki obrazowym porównaniom dowiadujemy się, że budowa naszego organizmu, gdy rozłoży się ją na części pierwsze, jest zbieżna z tym, co można znaleźć we wszechświecie, na przykład w kościach innych zwierząt, w powietrzu czy wodzie.
Z jednej strony wiadomości z książki mogą być trudne dla dzieci, z drugiej...

ewanka | 2018-10-14
Przeczytana: 14 października 2018

Po pierwsze to ilustrację! ta książka porwie was do świata pięknych ilustracji, są tak zachwycające jak zadziwiające życie!
Książka to prawdziwa kopalnia wiedzy, gdy dziecko zaskoczy cie pytaniem z serii z kosmosu a ty zaskoczony, będziesz próbować sprowadzić się na ziemię, by wytłumaczyć dziecku tak by zrozumiało odpowiedź.

Marta | 2018-03-26
Przeczytana: 24 marca 2018