Flirtologia. Wyjdź z internetu, zacznij rozmawiać, zakochaj się!

Okładka książki Flirtologia. Wyjdź z internetu, zacznij rozmawiać, zakochaj się! Jean Smith
Jean Smith Wydawnictwo: Burda Publishing Polska poradniki
poradniki
Burda Publishing Polska
2018-01-29
2018-01-29

Świetny poradnik dla każdego, niezależnie od wieku, statusu czy płci. Autorka obija współczesne mity dotyczące randkowania i motywuje swoich czytelników swoimi radami do zmian i do poznawania nowych ludzi.
Poza tym dowiadujemy się, jak zrozumieć swoje własne potrzeby, jak dowiedzieć się, czego sami oczekujemy od życia oraz jak znaleść właściwego partnera czy przyjaciela bliskiemu naszym oczekiwaniom.
Jedynym minusem jest negatywne podejście autorki wobec randkowania przez internet, gdyż jest to bardzo nam znana metoda, z której korzysta większość społeczeństwa i nie łatwo z niej zrezygnować.

Krótko mówiąc: autorka nie obija w bawełnę, przechodzi do sedna i wzmacnia swoje przekonania na przykładach z jej własnych badań.
Prostym językiem dzieli się z nami naprawdę przydatnymi radami oraz schematami myślowymi, które zmieniają nasze podejście na życia oraz do ludzi.

Gorąco polecam!

Bardzo lekka i przyjemna lektura na spokojne wieczory. Można by uznać, że treść jest banalna i oczywista, ale według mnie nie do końca tak jest. Dopiero teraz sobie zaczęłam uświadamiać jak wiele czasu marnuję na siedzenie w mediach społecznościowych zamiast pobyć ,,sama ze sobą'' i z prawdziwym światem, który mnie otacza na co dzień. Polecam każdemu!

Flirtologia zabawny tytuł skłonił mnie do jej zakupu. Zabawny, śmieszny poradnik dla ludzi chcących znaleźć partnera. Poradnik:
# "obala mity na ten flirtowania,
# uczy jak nie bać się odrzucenia,
# pomaga zrozumieć, czego właściwie szukacie,
# pokazuje, jak odzyskać kontrolę nad swoim życiem uczuciowym,
# daje pewność siebie, dzięki której będziecie potrafili zacząć rozmowę z każdym i wszędzie,
# stawia wyzwania i inspiruje do działania,
# zachęca, b zastąpić komunikację komunikatywnością." (opis od wydawcy).
Wydawałoby się, że jest to poradnik tylko dla singli, szukających partnera, nic bardziej mylnego. Pokazuje nam autorka rzeczy ważne i mniej ważne w naszych zachowaniu i myśleniu. Ten poradnik to również poszukiwanie siebie i odpowiedzi m.in. na pytania:
@ kim jestem
@ jaka/jaki jestem
@ czego oczekuję od siebie/przyjaciela/partnera.
To poradni, który zmusza niejako do zastanowienia się nad sobą i swoimi potrzebami ale także nad naszą komunikacją z innymi ludźmi. Czasem wystarczy zwykły uśmiech, by zacząć rozmowę, która może okazać się dla nas bardzo wartościowa. A może nawet i ta osoba ?

# "obala mity na ten flirtowania,
# uczy jak nie bać się odrzucenia,
# pomaga zrozumieć, czego właściwie szukacie,
# pokazuje, jak odzyskać kontrolę nad swoim życiem uczuciowym,
# daje pewność siebie, dzięki której będziecie potrafili zacząć...

Autorka zachęca do komunikacji ludzkiej bezpośredniej a nie do randkowania w internecie.
Przekonuje, że nic nie równa się kontaktowi bezpośredniemu, nawet najbardziej interesująca rozmowa przez internet. I ma w tym sporo racji.
Inspiruje do działania do podejmowania kroków np. przez kobiety, bo jak przekonuje wbrew obiegowym opiniom, jeśli kobieta pierwsza zaczyna flirt/znajomość panom się to podoba. I w tym również ma sporo racji. Zachęca do podejmowania rozmów i nie zawracania sobie głowy, nawet jeśli kobieta zaczęła pierwsza rozmowę a facet ją zignorował, dodaje odwagi i dopinguje.
Autorka pomaga zrozumieć czego tak naprawdę szukamy a partnerze/partnerce.
Ciekawie o sztuce interakcji międzyludzkiej. Przeczytana jednym tchem.

Jeśli nie umiesz flirtować, ten poradnik raczej Ci w tym nie pomoże. Mimo że obiecuje.

Jean Smith jest antropologiem kulturowym, który - jeśli wierzyć zapowiedzi z okładki tej książki - postanowił odrzeć randkowanie z mitów, które wokół niego narosły i wyciągnąć ludzi z portali internetowych na światło dzienne. Wszystko po to, aby dać im mechanizmy do odzyskania kontroli nad życiem uczuciowym. Cel zacny, ale, obawiam się, niezrealizowany.

Owszem, autor w kilku szybkich zdaniach przytacza najczęstsze problemy, które stają na drodze swobodnego flirtu. Pisze o lęku przed słowem „nie” wobec zaproszenia na kawę, o niepotrzebnym nabijaniu sobie głowy scenkami z komedii romantycznej, o tym, że atrakcyjność tkwi w głowie, a nie w ciele... Niby wszystko przydatne, ale nic w tym odkrywczego. Wszystko było już powtarzane przez psychologów po wielokroć.

Nie ze wszystkimi zasadami Jean Smith mogę się jednak zgodzić. Cechy fizyczne się nie liczą? Zejdźmy na ziemię. W przypadku osób stabilnych emocjonalnie fizyczność zapewne nie jest priorytetem, ale nie jest tak, że nie liczy się w ogóle. To na niej zatrzymujemy wzrok.

Streszczę zatem cały poradnik w jednym zdaniu: jeśli chcesz nauczyć się flirtować, zacznij rozmawiać z ludźmi swobodnie i bądź sobą. Może jeszcze dorzućmy do tego, że aby znaleźć wymarzonego partnera, trzeba wiedzieć, kogo się szuka. Ot, cały sekret.

„Flirtologia” Jean Smith to ciekawa lektura nie tylko dla tych, którzy szukają partnera czy partnerki na całe życie, ale również dla tych którzy mają dość bezosobowych kontaktów w Internecie, a nie potrafią nawiązywać relacji w tak zwanym prawdziwym życiu.
Książka jest przystępnie, nawet momentami zabawnie napisanym poradnikiem zawierającym wiele konkretnych dających się od razu zastosować porad i wskazówek dotyczących nawiązywanie relacji międzyludzkich. Bo właśnie o taką umiejętność chodzi. W dobie powszechnego dostępu do Internetu, różnego rodzaju forów społecznościowych zatracamy pomału zdolność zwykłej międzyludzkiej komunikacji. I tak właśnie autorka rozumie flirtowanie, a przynajmniej jego początek. Czytelnik krok po kroku prowadzony jest za rękę przez meandry komunikowania się. Autorka proponuje zacząć od najprostszych ćwiczeń jak chociażby od pytania przypadkowej osoby o godzinę lub o drogę. Bardzo fajnie i przekonująco wyjaśnia różnicę między atrakcyjnym wyglądem a atrakcyjnością, przekonuje czytelnika, że nie należy się panicznie bać odrzucenia i śmieszności, bo bycie odrzuconym może oznaczać dla nas na dłuższą metą sukces .Nie płaczmy zatem nad rozlanym mlekiem tylko ruszajmy na dalsze podboje, ten kto nas odrzucił nie był odpowiednim dla nas kandydatem. Przyznaję, że przy takiej argumentacji każdą porażkę towarzyską przekuć można w sukces.
Polecam przede wszystkim młodym ludziom, ponieważ wiem,że wielu z nich woli napisać wiadomość niż skomunikować się werbalnie. Takich bezpośrednich interpersonalnych kontaktów obawia się wielu ludzi bez względu na wiek, płeć i wykształcenie.
Dla nich to idealna lektura zwłaszcza teraz. A zatem jak radzi Jean Smith wyjdź z Internetu, udaj się do najbliższej księgarni, zakup książkę a potem czytaj i testuj najlepiej razem z partnerem lub partnerką. Nie bój się krytyki, porzuć ustalone reguły i sięgnij po swojemu po to co naprawdę się dla ciebie liczy. „Flirtologia” będzie doskonałą podpowiedzią jak to osiągnąć.

Jean Smith z wykształcenia jest antropologiem społecznym i kulturowym. Bada świat interakcji międzyludzkich i sztukę filtru. Występuję w programach telewizyjnych, pisze artykuły dla znanych gazet. Udowadnia, jak ważne są we współczesnym skomputeryzowanym świecie kontakty międzyludzkie, czego efektem jest poradnik „Flitrologia".

Książka podzielona jest na 8 rozdziałów, które dotyczą m.in. łamania mitów na temat flirtowania, odkrycia własnego stylu i oczekiwań, metod najlepszego działania, gdzie szukać i jak znaleźć interesujące osoby, jak radzić sobie w sytuacji odrzucenia i jak nie wpaść w pułapkę „friend zone".

Poradnik napisany w lekkim stylu, który łatwo się czyta. Polecam osobom, które chcą poznać więcej tajników udanych rozmów, spotkań, flirtów. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których pomimo rozwiniętych technologii komunikacyjnych, tak trudno nam się zwyczajnie porozumiewać.
Edyta, lat 19
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl

Książka podzielona jest na 8 rozdziałów,...

"Flirtologia. Wyjdź z internetu, zacznij rozmawiać, zakochaj się!" to propozycja od Burda Książki autorstwa Jean'a Smitha.

Jest to poradnik oparty na teorii autorki, która ma na celu odnalezienie pewności siebie i odwagi u czytelnika w nowych kontaktach z nowo poznanymi ludźmi. Obecnie istnieje wiele randkowych portali internetowych. osoby samotne, często bardzo zapracowane chętnie z nich korzystają. Jak fajnie jest porozmawiać z kimś, kto nas dobrze rozumie, kto ze zdjęcia patrzy na nas ujmującym wzrokiem i czaruje uśmiechem.

Tak mijają nam godziny na rozmowach. Lecz przychodzi czas konfrontacji wyobrażeń z rzeczywistością, w realnym a nie wirtualnym świecie. Umawiamy się na pierwsze spotkanie, na które czekamy z ciekawością i ekscytacją, czekamy aż spotkamy bratnią duszę. No i co? Rozmowa jakoś się nie klei, nie ma tego klimatu, który czuliśmy flirtując w sieci, spojrzenie i uśmiech też jakoś przestają na nas działać. Może zamieszczone zdjęcie było nieaktualne? I tak męczymy się na tym spotkaniu. A w głowie świta nam jedynie myśl, aby jak najszybciej wziąć nogi za pas i uciec. To przecież kompletnie nie to.
Ale dlaczego? Było przecież tak cudownie w wirtualnym świecie? Tak fajne pogawędki prowadziło się przez wiele dni, tyle godzin. A teraz nagle czar prysł.

Popadamy w coraz większe przygnębienie. I chociaż mamy tylu znajomych na Facebooku, tylu obserwujących nasz Instagram czy Twittera to wciąż czujemy się samotni.
Nic przecież nie zastąpi nam spotkania i rozmowy twarzą w twarz z drugim człowiekiem. Po przeczytaniu tej książki powinniśmy raźniej poczuć się w realnym świecie, nie bać się flirtować i z uśmiechem szukać drugiej połówki. Może szczęście czai się tuż za rogiem, może spotkamy je na zakupach czy tez spacerze z psem?
Jak zainteresować innych swoją osobą i wyczuć, czy ktoś z nami flirtuje? Te odpowiedzi i wiele innych znajdziecie właśnie w tym poradniku. Poradniku, który może przydać się każdemu, a nikomu na pewno nie zaszkodzi.

Ciekawa i dobrze się ją czyta. Co najwazniejsze pomaga i dobrze obrazuje wszystko. Polecam ją serdecznie.

przeczytalem te ksiazke na raz (tzw oneshot)📙🔫😯

ale jeszcze nie w momencie gdy to piszę 🤙🏿

• Rozwój osobisty
  • Mam ebooka2 - epub
  • .2018

Dodaj cytat z książki Flirtologia. Wyjdź z internetu, zacznij rozmawiać, zakochaj się!