Charakter prawny zarządu w spółce akcyjnej

Wydawnictwo: C. H. Beck
LubimyCzytać

Niniejsza publikacja została przygotowana na podstawie rozprawy doktorskiej napisanej na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku pod kierunkiem dr hab. Agnieszki Malarewicz-Jakubów, prof. UwB. Inspirację do monograficznego opracowania zagadnienia charakteru prawnego zarządu w spółce akcyjnej stanowiła widoczna w praktyce obrotu gospodarczego rozbieżność w zakresie rozumienia kompetencji oraz roli w strukturze organizacyjnej zarządu spółki akcyjnej. Podczas prowadzonych badań empirycznych oraz po wstępnej analizie problemu Autorka zauważyła, że w obecnej judykaturze i literaturze z zakresu omawianego zagadnienia niejednolicie jest rozumiane pojęcie kompetencji zarządu do prowadzenia spraw spółki i jej reprezentacji.

Zamiarem Autorki jest określenie charakteru prawnego zarządu spółki akcyjnej, zwłaszcza z perspektywy podstawowych kompetencji tego organu (prowadzenie spraw i reprezentacja), a także stawianych przed nim zadań w zmieniających się okolicznościach obrotu gospodarczego, co świadczy o nowatorskim podejściu to tytułowej problematyki. (...) Konstrukcja pracy jest odważna i oryginalna. Jestem przekonany, że monografia ta będzie jedną z podstawowych prac w obszarze charakteru prawnego zarządu w spółce akcyjnej o określonym w nowatorski sposób zakresie tematycznym oraz inspiracją i znaczącym punktem odniesienia dla przedstawicieli nauki prawa.

Dr hab. Grzegorz Kozieł, WPiA UMCS w Lublinie

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!