Tysiąc Orków

Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Cykl: Legenda Drizzta (tom 14)
Wydawnictwo: ISA

Inne wydania

Krwiożercza horda orków kierowana przez nieznanego jeszcze wroga, wyruszyła z gór Grzbietu świata na łupieżczą wyprawę, siejąc pożogę i niszcząc wszystko na swojej drodze. Na tę ścieżkę zniszczenia przypadkiem trafia mroczny elf tropiciel Drizzt Do&Urden wraz z grupą zaufanych przyjaciół.

Maca Mackiewicz | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Nie lubię książek które wrzucają mnie w wir zdarzeń podsuwając setki bohaterów których imiona mam pamiętać żeby w ogóle wiedzieć o co chodzi. A jednak w przypadku tej książki z czasem zacząłem odróżniać sylwetki bohaterów i zacząłem kumać o co chodzi. Wciągnęło mnie, teraz cieszę się że pozostały jeszcze dwie części trylogii.

Moogwai89 | 2014-01-02
Przeczytana: 2010 rok

Tysiąc Orków chronologicznie występuje po historii opowiedzianej w Morzu Mieczy tego samego autora. Dotyczy ona Bruenora, który na powrót staje się władcą Srebrnych Marchii. Dlatego też opuszcza Kopiec Kelwina i wraca do swojego królestwa. W trakcie pochodu natrafiają na zdziesiątkowaną przez orków krasnoludzką karawanę. Bruenor, z racji swojego porywczego temperamentu, decyduje się zbadać sprawę zorganizowanych orkowych bojówek. Przy jego boku ma wierną armię na czele w Drizztem Do'Urdenem.
Fabuła rozkręca się powoli, aczkolwiek jest przemyślana i dopracowana. Potrafi w kilku miejscach zaskoczyć. Pewnym problemem jest gąszcz postaci i wydarzeń, któe mogą nie być do końca zrozumiałe dla czytelnika, który nie śledzi losów drowa od samego początku, czyli od Ojczyzny. Aczkolwiek nawet dla takich czytelników przebrnięcie Tysiąca Orków nie powinno stanowić większego problemu. Napisane jest to "lekkim językiem", który dobrze się czyta, nie ma opasłych opisów przyrody, architektury, co...

noname | 2015-04-18
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Młodzieżowe fantasy. Pierwsze 3/4 książki czyta się sympatycznie. Dużo różnorodnych postaci, trochę przygody, jest tu wątek "lekko" polityczny, są nawet przemyślenia wewnętrzne bohaterów. Wątki są dość płytkie, a postaci naiwne (zwłaszcza krasnoludów). Najgorsze są opisy walk. Wogóle się tego czytać nie chce. Drizzt i przyjaciele wygrywają ze wszystkimi po kolei, uchodzą z życiem z najbardziej nieprawdopodobnych sytuacji, często absurdalnymi sposobami. Ostatnie 100 stron książki to parodia. Tysiące orków nie potrafią pokonać 20 krasnoludów. Autor opisuje całymi stronami męstwo i heroizm dzielnych krasnoludów, które odnoszą setki ran, prawie śmiertelnych, ale walczą dalej.

Książki, które pisze Salvatore o Drizz'cie to dziecinne bijatyki o superbohaterze, który zawsze ze wszystkimi wygrywa.

Kornel Tymcio | 2016-07-08

Ponure zdarzenia na Grzbiecie Świata stawiają Drizzta przed kolejnymi trudnymi wyborami. Ze zdruzgotanym sercem musi stawić czoła nawałnicy orków.
Jak zwykle wspaniałe bitwy, zapierająca dech akcja. Nic dodać nic ująć, po prostu: Salvatore.

Babuk1888 | 2015-12-31

Książka R. A. Salvatore fajna jak każda inna, ale jako to była moja pierwsza książka, którą przeczytałem z własnej woli (czyli nie była lekturą) mam z niej bardzo ciepłe wspomnienia

wojtek.wysocki | 2013-09-03
Przeczytana: 2009 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

I tom trylogii "Klingi Łowcy". Bruenor wraz ze swoimi "poddanymi" wraca do Mithrillowej Hali zasiąść na tronie, ale ponieważ nie może usiedzieć na dupie, na dodatek jest za pewny siebie, wdaje się w przepychanki z oddziałami pałętających się po jego ziemiach Orkach. Dodatkowo dochodzi wątek "konfliktu kupieckiego" z Mirabarem, którego konsekwencje ukazują się nam zdecydowanie później.

Bystry, jak na standardy Orków, wódz zrzesza poszczególne plemiona w imię walki z Krasnoludami, w sukurs idą mu Lodowi Giganci i robi się bardzo nieciekawie dla całych północnych krain, trup ściele się gęsto. Dochodzi do potyczki, której wynik, niestety dla krasnoludów zmieniających się z myśliwego w ofiarę, wydaje się być przesądzony.

Można powiedzieć, wstęp do batalii, rozgrzewka.

Z wątków pobocznych, trochę dziwny jak na mój gust, motyw z Rudą, która w obliczu nieuchronnej śmierci nagle uświadamia sobie, że Elfy żyją dla niej zdecydowanie za długo, i w zasadzie to chyba nie wyobraża sobie...

13bpm | 2012-12-19
Przeczytana: listopad 2012

Świetny rozwój i niespodziewane zwroty akcji. Konkretnie i ciekawie przedstawione tło. Naturalne dialogi wzbogacone opisem wyrażanych emocji. Całość trzyma w napięciu.

Totek9996 | 2015-01-10

Fajna książka. Niebanalni bohaterowie, zwroty akcji, dobrze zbudowane dialogi i genialni bracia Bouldershoulder. Książka trzyma w napięciu. Jeden duuży minus to bardzo nikła fabuła, może w następnych częściach się rozwinie

Dreddenoth | 2015-07-22
Przeczytana: 13 lipca 2015

ciekawa fabuła, dużo akcji, dużo bezmyślnych decyzji dla przygód niemniej człowiek jest ciekaw jak to się skończy

pozycja4 | 2015-04-21

dobra ile mam czekać na kolejne części??
Czekam już 2 lata na polską wersję.