BIBLIA. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Biblia Warszawska)

Wydawnictwo: Logos Media
religia
LubimyCzytać

Przekład Starego i Nowego Testamentu (66 ksiąg) z języków hebrajskiego i greckiego opracowany przez Komisję Przekładu Pisma Świętego. Najbardziej popularny przekład protestancki, tzw. Biblia Warszawska, po raz pierwszy dostępny w formie ebooka. Wydanie z aktywnymi odnośnikami. Przekład dokonany przez zespół powołany przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne w Warszawie (obecnie...

Wydanie z aktywnymi odnośnikami.

Przekład dokonany przez zespół powołany przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne w Warszawie (obecnie Towarzystwo Biblijne w Polsce). W pracach Komisji Przekładu brali udział: ks. bp prof. dr Andrzej Wantuła (†), ks. bp prof. dr Jan Szeruda (†), ks. prof. dr Wiktor Niemczyk (†), ks. prof. dr Karol Wolfram (†), prof. dr Bronisław Wieczorkiewicz (†). Z Komisją współpracowali przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich w Polsce oraz grupa specjalistów.

Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Wydawnictwo przekładu dokonano z języków oryginalnych. Podstawą Starego Testamentu była Biblia Hebraica ed. R. Kittel, P. Kahle, A. Alt, O. Eissfeld, Stuttgart 1951, a Nowego Testamentu Novum Testamentum Graece ed. E. Nestle, K. Aland, Stuttgart 1954 r. oraz Novum Testamentum Graece ed. K. Aland, M. Black, B. M. Metzger, A. Wikgren, Stuttgart 1966 r. United Bible Societies.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

scorpio84 | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Uff, trochę czasu zajęło by przeczytać ją od deski do deski. Cieszę się ponieważ nikt teraz nie wciśnie mi kitów (za kolokwializm przepraszam) na temat pewnych "prawd" religijnych. W końcu ta księga to fundament chrześcijaństwa, nazywana jest "Słowem Bożym" czyli - chyba - jest czymś ważniejszym niż "słowo ludzkie".
Tak czy inaczej zastanawiający jest fakt, iż to "słowo" ma bardzo szerokie spektrum interpretacji i - co ważniejsze - posiada dziesiątki sprzeczności oraz błędów.