Piratka

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
dla dzieci, przygodowa

Pozwólcie sobie przedstawić: Jej królewska mość, król piratów, Madlen. Czy piratem zawsze musi być niezbyt sympatyczny mężczyzna z brodą, drewnianą nogą i papugą na ramieniu? Nie tylko. Zastanówmy się jednak - czy dziewczyna może być królem piratów? I proszę nas nie poprawiać – właśnie królem, a nie królową. Właśnie, że tak! Madlen jest królem piratów i pogromcą morskich potworów. Nie boi się...

Pozwólcie sobie przedstawić: Jej królewska mość, król piratów, Madlen.

Madlen jest królem piratów i pogromcą morskich potworów. Nie boi się byle czego, pokonała złego Siwobrodego i przejęła jego tytuł, skarby i statek. Uwielbia skrzynie pełne kosztowności i nie rozstaje się ze swoją strzelbą – choć rzadko ma okazję jej używać. Lubi dobrze zjeść i nie przejmuje się konwenansami, w końcu na niejednej fali ją burza huśtała.
I tak się właśnie zdarzyło - w czasie jednej z burz bardzo wysoka fala zmywa ją z pokładu, przez co załoga zostaje bez swojego kapitana, a Madlen czeka wiele przygód.
Zamieszka na pokładzie statku o dźwięcznej nazwie Rumsztyk, który niegdyś był statkiem-widmem, zaprzyjaźni się dwiema syrenami, które wraz rodzicami mieszkają w przepięknym i obfitującym w skarby mórz podmorskim pałacu, wejdzie w posiadanie sympatycznego szczura, którego nazwie Szkorbut i będzie musiała odgadnąć tajemnicę złego smoka oraz odkryć prawdziwe intencje pewnej pani generał.

A poza tym, do stu przegniłych ślimaków, tę książkę trzeba przeczytać!

Wielkie, czarne chmury były tuż nad nimi.
– Będzie sztorm jakich mało, kamraci. Wszyscy na stanowiska, ja, król piratów, nie dam się zaskoczyć byle jakiej ciemnej chmurce! – Kapitan statku Madlen nie bała się wyzwań, w końcu to ona pokonała złego Siwobrodego i przejęła jego tytuł, a bycie królem piratów zobowiązało.
Spokojny, słoneczny dzień w mgnieniu oka zamienił się w totalny chaos. Olbrzymie fale, większe od samego Krakena, zalewały pokład pirackiego brygu. Potężny żywioł rzucał nim na wszystkie strony, uszkadzając maszty i zrywając liny. Piraci pracowali w pocie czoła, przerażeni, że kolejna fala może być tą ostatnią i pociągnąć ich wraz ze statkiem na dno. Kapitan Madlen z całych sił trzymała się liny; jeden błąd, a może skończyć za burtą. Sztorm jednak wcale nie zamierzał minąć.
– Kapitanie, główny maszt się łamie, a na horyzoncie mamy rafę.
– Niech to pies kulawy! – zasyczała Madlen. – Zwrot na prawą burtę. MIGIEM!
– Aj, aj! – krzyknął sternik, wykonując polecenie kapitana.
Piracki statku mozolnie zmieniał kurs. Walka z falami i szaleńczą wichurą uszkodziła piękny bryg i nie był on tak zwrotny, jak zazwyczaj. Sternik z trudem utrzymywał kierunek, wytężając wszystkie siły i co chwila unikając przelatujących nad jego głową fragmentów statku.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Piratka-p-35637-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Piratka-p-35637-.html

Tecna | 2018-06-30
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Ilustracje są REWELACYJNE.

AnnaSikorska | 2018-04-02

Zadziorną, żądną przygód, rudowłosą piratkę o niewinnym imieniu Madlen poznajemy w czasie sztormu. Będąca Królem Piratów młoda kapitan pokonała Sinobrodego, a teraz musi uporać się z siłami natury, które bardzo ją zaskoczyły. Spokojny dzień z minuty na minutę zmienił się w nieujarzmiony sztorm zmuszający piratkę do wyrzucenia za burtę swoich skarbów. Niestety nawet to nie uratuje okrętu. Potężna fala zmywa dziewczynę z pokładu. Tonącą Madlen ratują syrenki: Selene i Nadine i od tej pory zaczynają się wspólne przygody bohaterek. Wśród nich nie zabraknie zdobywania najbardziej niedostępnego statku, odwiedzin w podwodnym królestwie, ratowanie świata syrenek przed olbrzymią kałamarnicą, zwiedzania nadmorskich królestw, walki i zaprzyjaźniania się ze smokiem, koronacji, podjadania smakołyków, starcia ze złą wiedźmą szkodzącą ludziom, spotkania z wróżkami, wizyty w niezwykłej bibliotece, przejedzenia się lodami oraz ratowania głębin przed zmarzliną, spotkania z wyrocznią.
Każdy rozdział...

DomowaKsięgarnia | 2018-03-02

Piratka to świetna pozycja dla małych czytelniczek. Historia Madlen jest ciekawą interpretacją pirackich opowieści w wersji dla płci przeciwnej.

W książce Madlen przeżywa wiele przygód, poznaje interesujących bohaterów. A, co najważniejsze – walczy o swoje marzenia!

Główna bohaterka jest osobą upartą, wytrwale dążącą do celu i odważną. Opowieść o jej przygodach jest inspirującą wersją pirackiej historii dla dziewczynek. Madlen jest sprytna i wie czego chce. Jej upór doprowadził do tego, że pokonała nawet samego Siwobrodego. Z każdych kłopotów wychodzi obronną ręką.

W tej książce, tak naprawdę, nie chodzi o feminizm. Tu jest mowa o pewności siebie, wierze we własne siły i walce o marzenia. Moim zdaniem – doskonała lektura dla dzieci (dziewcząt) powyżej szóstego roku życia.

wiecej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

Monika KanapaLiteracka | 2018-02-20
Na półkach: Przeczytane, 2018, Na regale
Przeczytana: 20 lutego 2018

Pokonała Siwobrodego przejmując jego statek i wszystkie skarby. W czasie burzy wywołanej przez ciemne moce zostaje jednak zmyta z pokładu swojego statku. Cudem uratowana przez parę syrenek postanawia zemstę. Zdobywa statek widmo, który mianuje wdzięczną nazwą Rumsztyk i w towarzystwie dwóch syrenek i szczura Szkorbuta przemierza krainy, ratując ich mieszkańców z opresji i stając się bohaterką.
Mowa o małej dziewczynce. Królu piratów! Madlen.

Jeśli czytacie uważnie moje recenzje, wiecie, że historie o piratach kradną mi serce w jakiś wyjątkowy sposób. Od dziecka mam słabość do opowieści o Czarnobrodym i jego pobratymcach. Dlatego, kiedy tylko zobaczyłam tytuł omawianej książki nie mogłam się powstrzymać… I wiecie co? Dawno nie czytałam tak szalonej, zupełnie nieopanowanej książki dla dzieci!

Początkowo Madlen przytłacza. Jest żywiołowa, butna, boleśnie otwarta i uparta. Chełpliwa, krnąbrna, obcesowa, kłótliwa, gwałtowna i władcza. Coś jak połączenie nieokrzesanego Piotrusia Pana z...