Coyote #1

Wydawnictwo: Dango
コヨーテ
komiksy
Alderamin

Wilkołak Coyote wplątuje się w znajomość z Marlene, pianistą z lokalnego baru. Nie chcąc, by muzyk odkrył jego tajemnicę, próbuje nie wdawać się z nim w głębszą relację. Jednak pewnego dnia, kiedy wilcza natura Coyote’a po raz pierwszy daje o sobie znać, Marlene przyłapuje go w niezręcznej sytuacji i składa mu zaskakującą propozycję. Zmiennokształtny ma jednak wątpliwości… Obaj jesteśmy mężczyznami i pochodzimy z dwóch różnych światów, ale… czy to naprawdę ma znaczenie?

źródło opisu: http://wydawnictwo-dango.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo-dango.pl/

Marika | 2018-11-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, LGBT

Wilkołaki niekoniecznie kojarzą mi się z miłością. Jednak tomik kupiłam, przeczytałam i nie żałuję. Kreska jest niezła, historia bardzo oryginalna. Do tego autorka kieruje ją do dorosłych czytelników.
Niecierpliwie czekam na tom 2.

Rozchełstana Owca | 2018-07-06
Przeczytana: 30 czerwca 2018

W pierwszej chwili myślę sobie „historia jak w Romeo i Julii”, ale nic bardziej mylnego! I szlag mnie chce trafić, bo po przeczytaniu pierwszej części, czuję jedynie nie dosyt, że nie wiem co będzie dalej, a cholera wie ile przyjdzie mi czekać na kolejna książeczkę! Poznajemy dwójkę młodych ludzi – Marlene oraz Coyote'a (nazywanego też Lili przez Marlene'a). Coyote jest zabójcą, a jego partner okazuje się być głównym dziedzicem majątku i interesów wroga. Sytuacja zagęszcza się szczególnie, gdy panowie spędzają ze sobą noc, po tym jak u czarnowłosego Lili pojawia się zwyczajny w świcie okres godowy, którego nigdy wcześniej nie doznał. Uczucie pojawia się stopniowo, bo odniosłam wrażenie, że początkowo blondas jest strasznie natarczywy i nachalny. A mimo to skubanemu udaje się uwieźć zmiennokształtnego. Podziwiam go za determinację. Całość wciąga i nie pozwala się oderwać. Wyobraźcie sobie moje rozczarowanie, kiedy nie mam pojęcia czy Coyote będzie musiał rozstać się ze swoim...

Belcia70 | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Nie mam słów!
Cudowna pozycja. Piękna kreska, namiętność, dwa wrogie rody i dwoje zakochanych, jeden wilkołak drugi człowiek czy będzie dane im żyć razem w szczęściu?
Historia przypomina mi Romeo i Julię - tylko w męskim wydaniu.

Manga trafia na półkę moich ukochanych mang yaoi <3

Chihiro | 2018-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Uwielbiam kreskę Zariyi, jest cudowna! Aż by się chciało, żeby manga ciągnęła się w nieskończoność tylko po to, by móc podziwiać i delektować się nią.

No i ponownie erotyka na wysokim poziomie. Nawet bardzo odważne sceny są ujęte przez autorkę w taki sposób, że czytelnik nie czuję zniesmaczenia, a wręcz przeciwnie. Nie sposób nie podziwiać świetnego warsztatu Zariyi, cudnej detaliczności z jaką rysuje postaci, proporcjonalności ich ciał - zwłaszcza właśnie w scenach erotycznych.

Fabuła również mnie wciągnęła i nie mogę się doczekać na dalsze losy bohaterów (zwłaszcza, że pierwszy tomik zakończył się w takim momencie).

Alderamin | 2018-03-16

Może nie jest to specjalnie wybitna manga, ale na tle innych wydanych w Polsce BL - zwłaszcza fantasy BL - mocno się wyróżnia. Jest bardzo erotyczna, ale nie pornograficzna - autorka ma rękę do bardzo sensualnego przedstawiania seksu, nie ważne jak bardzo wyuzdany czy brutalny by był. Do tego mamy niebanalną kreska i klimat. Fabuła wypada nieco słabiej, ale mimo swojej prostoty i małej oryginalności jest po prostu solidnie poprowadzona i świetnie wpisująca się w ogólną atmosferę. Ciekawa jestem jak wypadną kolejne tomy.

silwana | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

Bardzo dobra manga dla fanów yaoi i wilkołaków. Ładna kreska. Mam nadzieję, że w kolejnych tomach autorka będzie trzymała taki poziom jak teraz.

Anezka | 2018-02-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2018
Przeczytana: 02 lutego 2018

Tak mi się dziwnie wydaję, że ja ją już czytałam w internecie. W każdym bądź razie jest cenzura, ale zachowana przez autora mangi a nie wydawnictwo. Fakt faktem kończy się jakby coś miało jeszcze być, natomiast nie spotkałam się na wzmiankę o kontynuacji, więc pewnie sobie poczekam na dalszą część.