Lucky Number 13 tom 1

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Lucky Number 13 (tom 1)
Wydawnictwo: Ringo Ame
Lucky Number 13
9788394200763
komedia, okruchy życia, yaoi, manga
komiksy
saru

Tak brzmią słowa, którymi chłopak Satou oznajmia mu, że to koniec. Całą scenę przypadkiem widzi Tsumabuki. Kilka dni później po powrocie do akademika Tsumabuki słyszy dobiegający z zewnątrz hałas. Zaintrygowany wygląda przez okno, by zobaczyć wiszącego na drzewie Satou. Zauroczony chłopakiem Tsumabuki wyznaje mu swoje uczucia. Zostają parą. Ale wkrótce po nawiązaniu tej romantycznej relacji zaczyna się seria rozmaitych wypadków, a na ciele Tsumabukiego powoli kończą się zdrowe miejsca. Czyżby każdego, kto spotyka się z Satou, spadały same nieszczęścia…?!

źródło opisu: Ringo Ame, 2016

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/

Marika | 2018-12-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, LGBT

No cóż... Zwykła historyjka o miłości. Pewien student jest świadkiem niecodziennej sceny zerwania. Porzucony chłopak wpada mu w oko i nie myśląc nad konsekwencjami, decyduje się na związek z nim. Nie przypuszcza, że od tej pory jego życie będzie w bezustannym zagrożeniu.
Czy manga mi się podobała? I tak, i nie.
Do minusów zaliczam przede wszystkim jej naiwność oraz fakt, że polskie wydanie obejmuje jedynie tom pierwszy (drugiego nie będzie, bo wydawnictwo zwinęło żagle). Nie rozumiem także fascynacji Tsumabakiego sportem, którego nawet nie uprawia.
Plusem jest humor oraz całkiem ładna kreska.
Czy polecam? Jak dla mnie to było zbyt lekkie, ale tomik z pewnością znajdzie swoich adoratorów.

Magdalena | 2018-10-21
Przeczytana: 16 października 2018

Ale to była słodka manga <3.
Pomimo wszystkich przeciwności losu i tych nieszczęsnych (śmiesznych wypadków), dalej byli razem <3.
Ja chce kolejny tom! <3
Gorąco polecam :D ! ! !

Tevahr | 2017-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Cudowny komiks. Jeszcze nigdy tak mnie nie rozbawiła żadna książka. Nawet typowe komedie. Satou taki słodki był, że od razu skoczył mi cukier.

Ringo Ame - jeśli to czytacie - ja chcę drugi tomik. Nie można zaczynać serii i nie wydać zakończenia. Tym bardziej, że to tylko dwie części.

Magdalena-cherry | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Omo tak śmiesznej, a zarazem i uroczej mangi już dawno nie czytałam:)
Ubawiłam się nie na żarty widać, że autorka jest osobą z wielkim poczuciem humoru. Z wielką przyjemnością przeczytałabym kolejny śmieszny tom bo atak gołębi był wprost genialny ahhahhhahaha

Kanra | 2016-04-16
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Ogólnie lubię twórczość Kotetsuko Yamamoto, ale ta manga mnie zawiodła. Była dość nudna niestety,mało się działo. Natomiast nie zniechęci mnie to do autorki, bo inne jej tytuły są świetne ^^