Księżycowy posąg

Okładka książki Księżycowy posąg Holly Webb
Okładka książki Księżycowy posąg
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Strażnicy Zamku Penhallow (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Strażnicy Zamku Penhallow (tom 1)
The Hounds of Penhallow Hall. The Moonlight Statue
Zielona Sowa
2017-12-06
2017-12-06
Teresa Bielecka

Książka była bardzo fajna. Główna bohaterka miała na imię Pola, i przeprowadziła się do wielkiego zamku w którym kiedyś mieszkała rodzina Penhallow. Zamek zamieszkiwały magiczne stworzenia, ale to sekret...

To było zaskakująco fajne! Za dzieciaka uwielbiałam takie historie i cóż, w sumie nic się nie zmieniło. Totalny komfort. Jestem psiarą, więc historia dziewczynki, która ożywia posąg w kształcie wilczarza i zyskuje psiego przyjaciela nie mogła mi się nie spodobać. Mam straszną ochotę na kolejne tomy, szkoda, że na Legimi nie ma ebooków, bo ciężko poprzestać na jednym.

No i ten niesamowity klimat Kornwalii i starego domostwa!

No i...

Kolejna wspaniała, godna polecenia książka w wykonaniu tej autorki.

Kolejna wspaniała, godna polecenia książka w wykonaniu tej autorki.

Początek książki jest dość smutny. Poznajemy kilkuletnią dziewczynkę i jej mamę, które po śmierci taty Poli wprowadzają się do zamku, by zacząć nowe życie. Dziewczynka ma problemy z lunatykowaniem, co bardzo martwi jej mamę (między innymi z tego powodu wyprowadziły się z miasta). Kobieta bała się, że córka pewnej nocy wyjdzie na ulicę i przydarzy się wypadek. Pewnej nocy Pola staje obok posągu psa i powoduje, że ten się budzi. Przerażona dziewczynka myślała początkowo, że wszystko jej się przyśniło, ale zmieniła zdanie gdy spotkała Rexa ponownie. Kim jest uroczy wilczarz? Dlaczego z kamiennego posągu zmienił się w prawdziwego psa? Kogo jeszcze pozna Pola?
Książka pełna emocji i tajemnic. Piękna, twarda oprawa oraz czarno białe ilustracje. Wartka akcja nie pozwoli dzieciom odejść od lektury zbyt szybko.
Więcej na blogu http://www.zwyklamatka.pl/2017/12/jak-dobrze-pisac-na-zielono.html

Uwielbiam tą książkę i czytałam ją już 3 razy .

Uwielbiam tą książkę i czytałam ją już 3 razy .

Holly Webb w trochę innym wydaniu. Są duchy, jest osadzenie historyczne, jest jakaś tajemnica ale też klasycznie - przyjaźń między dziewczynką a psem i dużo motywów opartych na emocjach. No i plusik za ładne wydanie i ilustracje.

Może być.

Może być.

Fajna książka. Szybko się czyta.

Fajna książka. Szybko się czyta.

• Biblioteka
  • Dla dzieci
  • Książki dla dzieci
  • Serie
  • Brak Legimi A

Dodaj cytat z książki Księżycowy posąg