The Young Queens

Okładka książki The Young Queens Kendare Blake
Okładka książki The Young Queens
Kendare Blake Wydawnictwo: HarperTeen Cykl: Trzy mroczne korony (tom 0.5) fantasy, science fiction
Trzy mroczne korony (tom 0.5)
HarperTeen
2017-12-26
2017-12-26

Ta pozycja jest dla fanów serii "Trzy mroczne korony".

W trakcie tej krótkiej nowelki poznajemy początek losów królewskich trojaczek. Dowiadujemy się w jaki sposób pomylono ich moce, jak dorastały, która była rozpieszczana, a którą traktowano surowiej.

Czytanie o nich, gdy były zaledwie kilkuletnimi dziewczynkami, które bawiły się ze sobą, było ciekawe, zwłaszcza, że ich relacja kilkanaście lat później uległa całkowitej zmianie. Niezwykle poruszyła mnie myśl, o tym, jak nastawienie do rodzeństwa może się zmienić pod wpływem ludzi, którzy pragną jedynie władzy.

Opis rozdzielenia dziewczynek chwycił mnie za serce swoją brutalnością, tak samo jak ich próby zaklimatyzowania się w nowych miejscach. Jako, że zżyłam się z bohaterkami po czterech głównych tomach, czytanie tej nowelki było dla mnie dosyć smutne.

Bardzo dużym plusem tego prequelu jest wyjaśnienie wygnania Josepha Sandrina. Brakowało mi tej informacji, aby dopełnić całą historię.

Ta pozycja jest dla fanów serii "Trzy mroczne korony".

Bardzo dobrze napisana nowela. Trzyma się na wysokim poziomie, podobnie jak książki z serii (bo trzeba przyznać, że często nowele do innych serii potrafią być słabo napisane albo po prostu nudne).

Poznajemy wydarzenia z czasów, gdy siostry zostały rozdzielone jako dzieci i przydzielone do odpowiednich rodów. Ogólnie poznajemy wszelkie wydarzenia, które zostały wspomniane w serii, a działy się ileś lat wcześniej, co daje bardzo fajną perspektywę. Zdecydowanie warto się zapoznać.

Tutaj chyba jeszcze wyraźniej widać, jaka jest różnica w charakterze osoby, zważywszy na to, jak była traktowana jako dziecko i jak była wychowywana.

• * CZEKAM NA POLSKIE WYDANIE
  • Trzy mroczne korony - seria