Terminy rytualno-kultowe w tragedii greckiej epoki klasycznej

Cykl: Prace Komisji Filologii Klasycznej (tom 32)
Wydawnictwo: Polska Akademia Umiejętności
Elevander

Nikomu z badaczy, którzy podejmowali problem języka kultowego w dramacie, dotychczas nie udało się - jak stwierdza Walter Burkert - uciec od pytania o genezę tego ostatniego. Zapewne nie uda się to i nam. Trzeba jednak z góry zastrzec, że o ile nie jest naszą intencją unikanie tego intrygującego zagadnienia, o tyle nie zamierzamy też prowadzić rozważań pod kątem z góry wyznaczonych celów - tak na przykład dostarczania argumentów czy to za, czy też przeciw dyskusji nad kultową genezą dramatu.

źródło opisu: Fragment książki