Ból miłości - jak radzić sobie z problemami życia uczuciowego

Wydawnictwo: Jedność
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki
Niebieska

Od pradawna ludzi zajmują niezmiennie tylko dwie sprawy:: miłość i śmierć - cała reszta jest tylko do nich komentarzem. Dla chrześcijanina rozmiłowanego w Biblii - Starym, jak i w Nowym Testamencie - trudno znaleźć jakąkolwiek świeżą myśl na owe odwieczne tematy. Ale myśl ludzka jest nienasycona - ciągle pożąda nowych treści, ciągle chce się karmić nowym, ulegając rozlicznym iluzjom. Szukamy więc bez końca kolejnych miłosnych historii... Wszystkie historie miłosne są takie same, wszystkie niosą ze sobą takie same doświadczenia, nawet to doświadczenie całkowitej wyjątkowości i niepowtarzalności. Na tym chyba polega moc miłości - moc wielokrotnego, nigdy nie zarażonego znużeniem odradzania się. Stąd żadne z doświadczeń ostatecznie nie jest takie samo, chociaż wszystkie przebiegają według tych samych praw, tak jak wszystkie jabłka spadają z drzewa według jednego prawa - Newtona. Książka BÓL MIŁOŚCI traktuje właśnie o tych prawach. Ich znajomość nie gwarantuje dobrej miłości, ale może uchronić przed złą

Niebieska | 2017-07-22
Przeczytana: 19 lipca 2017

Książka podzielona na konkretne aspekty, które zostały osobno omówione z zagłębieniem się i próbą doszukiwania się ich korzeni. Na końcu pierwszych kilku rozdziałów znajdują się krótkie podsumowania przedstawione w punktach, co może ułatwiać refleksję, jednak niektóre zawarte tam rady dość "puste". Autor porusza ważne tematy takie jak: nieśmiałość, zazdrość i zawiść, kompleks niższości, lapsus, odkładanie na później, porzucanie, zaufanie.

Kachna Jadach | 2017-09-18
Przeczytana: 2010 rok

Genialna książka psychologiczna. Wbrew pozorom dotyczy całości podejścia do życia, nie tylko sfery zawartej w tytule.
Nie czyta się tego ani szybko, ani lekko, ale w tej kategorii nie o to chodzi. Uważam, że warto jej poświęcić czas. Autor jest w moim przekonaniu geniuszem psychologii.

telefonalarmowy | 2018-12-12
Ala Myotis | 2018-06-20