Odkrywanie świata. Rozmowy i szkice

Cykl: Syndrom Krakowa (tom 4)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Inne
Elevander

O książce: Dziś w ręce Czytelnik trafia książka zawierająca wybór wywiadów, jakich udzielił prof. Ziejka w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Zawiera ona także kilka Jego ważnych wypowiedzi, które wywołały echo w środowisku akademickim (np. przemówienie wygłoszone 1 października 2000 r., w czasie uroczystości Jubileuszu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego). Daje ona jakże szeroki wgląd w Jego zaangażowanie w sprawy akademickie, ale także w sprawy kultury polskiej. Ta niezmordowana praca prof. Ziejki zasługuje niewątpliwie na najwyższe uznanie. Warto też przyjrzeć się jej z bliska.(Prof. bp Tadeusz Pieronek)

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=016220

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=016220