Zgłosuj na książki roku 2017

A jednak w 6 dni:obalenie herezji

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Compassion
popularnonaukowa
Paweł

Czym zatem jest teoria teistycznej ewolucji? Czy jest to pojęcie naukowe z dziedziny teologii, czy też z jednej z dziedzin nauk empirycznych? Czy jest to religia czy nauka? Czy jest to po prostu herezja wymierzona przeciwko nauce i Bogu? Czy ta desperacka i nielogiczna próba połączenia kreacjonizmu biblijnego, Bożej mocy i perfekcji z chaotyczną i nielogiczną ewolucją jest możliwym kompromisem? Czy jest to po prostu cynizm wynikający z hipokryzji biblistów-heretyków?
Ewolucja teistyczna i pochodne poglądy to może nie jedyna herezja próbująca wkraść się w doktrynę kościoła chrześcijańskiego, niemniej jednak jest ona jedną z poważniejszych herezji, przed którą powinniśmy być ostrzeżeni, gdyż podważa autorytet Boga, autorytet Ewangelii i naszego zbawienia w Jezusie oraz autorytet Chrystusa jako żyjącego Słowa Bożego.

Autor stara się znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:
•co było pierwsze: jajko czy kura?
•kto napisał pierwszy rozdział Księgi Rodzaju?
•czy światło istniało przed stworzeniem Słońca?
•czy nauka potwierdza biblijny Kosmos?
•kto stworzył ewolucję – Bóg czy Darwin?

źródło opisu: Instytut wydawniczy Compassion

źródło okładki: Instytut wydawniczy Compassion