Filmowy Leksykon Psychologii

Wydawnictwo: Słowa i Myśli
kino, film
Silverq21

"Filmowy leksykon psychologii" jest jedynym w swoim rodzaju kursem psychologii. Przygotowano go z myślą o osobach, które lubią rzetelną wiedzę podaną w nieakademicki sposób. Zawiera 111 haseł – opisów zjawisk z różnych dziedzin psychologii: klinicznej, poznawczej, społecznej, rozwojowej, pozytywnej oraz psychologii biznesu. Każde z nich, począwszy od Adaptacji a na Żałobie skończywszy jest osobną całością. Mieści w sobie filmowy obraz analizowanego zjawiska wraz z psychologicznym komentarzem. Wybrane przykłady filmów pełnią rolę sugestywnej i zarazem czytelnej ilustracji omawianego zagadnienia. Dodatkowo, by zgłębianie meandrów ludzkiej psychiki było jeszcze przyjemniejsze i ubogacające, wszystkie hasła ubrano w kadry, filmowe dialogi, a także przykłady innych obrazów wartych obejrzenia. W największym skrócie Leksykon to 111 haseł, 650 filmów i co najmniej 1000 życiowych inspiracji.

źródło opisu: http://www.slowaimysli.pl/

źródło okładki: http://www.slowaimysli.pl/