Mgła. Opowiadania

Cykl: Seria Studium Literacko-Artystycznego UJ (tom 6)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

O książce: Opowiadania Stefana Gajdy rozgrywają się na pograniczu realności i nierealności, zwyczajności i niesamowitości. Autor chce zaskoczyć czytelnika, dlatego ważny jest dla niego przewrotny pomysł, zabawa rzeczywistością, która odsłania dziwność świata. Ujawnia się tu tęsknota za wyjściem poza codzienność, przeżyciem czegoś niezwykłego. Bohaterowie swe pragnienia realizują w majakach sennych, narkotycznych, literackich, ponieważ tylko wyobraźnia pozwala na przeżycie wszystkiego, czego pragniemy, i jest najlepszym remedium na pospolitość, od której chcemy uciec.

Tom opowiadań Mgła Jest debiutem książkowym autora.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=113815

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=113815