Zamach na Papieża

Tłumaczenie: Jan Jackowicz
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Attentato al Papa
literatura faktu

Kto naprawdę chciał zabić Jana Pawła II? Wreszcie po latach odpowiedź daje osoba, która jest najbardziej kompetentna na świecie: włoski sędzia śledczy Ferdinando Imposimato, który od początku zajmował się śledztwem. I mówi twardo: Ali Agca był tylko pionkiem w wielkiej grze KGB. Sędzia Imposimato poskładał wszystkie tropy, dokumenty,przesłuchania i z tych puzzli układa przerażającą opowieść o morderczych metodach komunistycznych służb, o agentach, którzy byli w najbliższym otoczeniu naszego papieża, o planowanym zamachu na Lecha Wałęsę.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa