Psychologia starzenia się i starości

Okładka książki Psychologia starzenia się i starości Stanisława Steuden
Okładka książki Psychologia starzenia się i starości
Stanisława Steuden Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
250 str. 4 godz. 10 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
250
Czas czytania
4 godz. 10 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301180041
Tagi:
psychologia starzenie się starość
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Jakość życia w chorobie Wiesława Okła, Stanisława Steuden
Ocena 6,0
Jakość życia w... Wiesława Okła, Stan...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
646
59

Na półkach: ,

Podręcznik akademicki. Pełen niestety oczywistych twierdzeń, momentami odrealniony. Chciałabym, aby starość wyglądała tak jak w tej książce. Niestety praktyka pracy z takimi osobami pokazuje inaczej. Tego mi zabrakło. Tej ciemnej strony medalu i ku przejściu na stronę jaśniejszą. Rozumiem, iż nie jest to pozycja dla praktyków, ale to jest jednak psychologia. Pamiętajmy, że jesteśmy ludźmi dla ludzi. I kiedy nasze badania i teorie zaczynają odbiegać od rzeczywistości powinniśmy zastanowić się nad sensownością naszych poczynań. Szczęśliwej starości nie musimy pomagać. Pamiętajmy, że psychologowie pracują przede wszystkim z problemami, deficytami i zaburzeniami. I może warto by było poruszyć ten aspekt głębiej we wprowadzeniu do psychologii opisywanego okresu życia.

PS To książka psychologiczna, nie religijna. Nie rozumiem zatem mnogości nawiązań do jedynej słusznej religii i wielkiego autorytetu - naszego papieża polaka. Co go łączy z tym tematem? Że był w tej grupie wiekowej? Że do niej nawiązywał w swoich pismach? Mamy naprawdę dużo psychologów o podobnym doświadczeniu zajmujących się zawodowo tym tematem. Uważam, że jest to wysoce nieprofesjonalne i niestosowne, a może wręcz dyskryminujące. Pamiętajmy, że jest wielu psychologów i osób starszych nie będących katolikami. Szanujmy to, i jak mówi książka szanujmy siebie nawzajem (nie byłoby we mnie może tyle złości w tym temacie gdyby nie podkreślanie iż jest to pozycja naukowa oraz to że została wydana przez wydawnictwo NAUKOWE PWN).

Podręcznik akademicki. Pełen niestety oczywistych twierdzeń, momentami odrealniony. Chciałabym, aby starość wyglądała tak jak w tej książce. Niestety praktyka pracy z takimi osobami pokazuje inaczej. Tego mi zabrakło. Tej ciemnej strony medalu i ku przejściu na stronę jaśniejszą. Rozumiem, iż nie jest to pozycja dla praktyków, ale to jest jednak psychologia. Pamiętajmy, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7
6

Na półkach:

Książka wpadła mi w ręce przypadkiem, gdy szukałem materiałów na seminarium dotyczącego starzenia się. Pozycja wydana w 2012 roku dobrze broni się swoją aktualnością i zakresem merytorycznym, prezentując wyniki najnowszych badań oraz ukazując starość i proces starzenia się człowieka całościowo, nie unikając polemiki na temat znaczenia religii czy utraty osób bliskich. Książka ta jest dobrym punktem wyjście do dalszych poszukiwań. Bardzo bogata bibliografia pozwala na dobrze ukierunkowaną pracę. Zainteresowany student psychologii, pedagogiki, medycyny zapewne doceni klarowny przekaz treści oraz przejrzystość metodologiczną autorki. Wydaje się natomiast, że to, co najcenniejsze dla profesjonalistów pracujących z osobami starszymi to części książki poświęcone człowiekowi staremu w rodzinie, doświadczaniu przez niego starości w kontekście społecznym oraz egzystencjalny wymiar starzenia się. Rozdziały te pozwalają z dystansem spojrzeć na proces starzenia się człowieka i podjąć refleksję nad własnym doświadczeniem poprzez pryzmat wyników aktualnych badań, co może przekładać się na bardziej efektywną pracę z ludźmi w podeszłym wieku. Książka Stanisławy Seuden jest rzetelnym kompendium na temat starzenia się i starości, zwraca uwagę na możliwości i potencjał człowieka w podeszłym wieku, a więc na te aspekty funkcjonowania ludzi starszych, które często są pomijane przez negatywny stereotyp zniedołężniałego człowieka okresu późnej dorosłości. Pozycja warta uwagi!

Książka wpadła mi w ręce przypadkiem, gdy szukałem materiałów na seminarium dotyczącego starzenia się. Pozycja wydana w 2012 roku dobrze broni się swoją aktualnością i zakresem merytorycznym, prezentując wyniki najnowszych badań oraz ukazując starość i proces starzenia się człowieka całościowo, nie unikając polemiki na temat znaczenia religii czy utraty osób bliskich....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    28
  • Chcę przeczytać
    28
  • Posiadam
    6
  • Teraz czytam
    3
  • Psychologia
    3
  • 2022
    2
  • Psychologiczne
    2
  • (R) Różne aspekty wsparcia, pomocy psychologicznej
    1
  • Psychologia
    1
  • 2018
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Psychologia starzenia się i starości


Podobne książki

Przeczytaj także