Pomóż dziecku z dysgrafią. Praktyczny poradnik dla rodziców i pedagogów

Wydawnictwo: KE Liber
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Celem powstania tej książki jest przedstawienie społecznych, edukacyjnych i emocjonalnych aspektów dysgrafii, czyli niezdolności do wyraźnego pisania. Specjaliści szacują, że duża grupa uczniów szkół podstawowych zmaga się z zaburzeniami przyswajania wiedzy, które wymagają interwencji. Spektrum takich zaburzeń jest bardzo szerokie, a jednym z nich jest dysgrafia. Na łamach niniejszej książki przyjrzymy się dzieciom dotkniętym tym problemem. Gdy po raz pierwszy zajęłam się tym tematem w 1985 roku, odkryłam, że jest on bardzo zaniedbany i nie istnieją praktycznie żadne publikacje dotyczące dysgrafii. Od tamtej pory nauka poczyniła duże postępy. Dziś wiele osób zajmuje się rozpoznawaniem podobnych zaburzeń i układaniem dla dotkniętych nimi dzieci specjalnych programów edukacyjnych. Dzięki Internetowi wyniki najnowszych badań stały się ogólnie dostępne.

isabelle142 | 2016-06-07
Na półkach: Przeczytane, Studenckie
Przeczytana: 31 maja 2016

Cóż, ewidentnie jest to poradnik, a nie książka naukowa, co da się mocno odczuć podczas lektury. Ale może to i lepiej, zważywszy na grono docelowych odbiorców?
Merytorycznie tak sobie, po części się już zdezaktualizowała (dodajmy jeszcze, że jest to tłumaczenie, więc i opisywane realia nieco inne), ale podczas pisania referatu przydała mi się. Niestety, opracowań poświęconych stricte dysgrafii jest bardzo niewiele, a przynajmniej w mojej bibliotece.
Tym, co najgorzej przeszkadzało mi podczas lektury, były wylatujące kartki, co świadczy chyba o tym, że nie sklejono jej zbyt dobrze. Albo po prostu była tak zaczytana :)

herbatka93 | 2014-04-12
Przeczytana: 19 maja 2014