House of Cards i filozofia. Demokracja jest przereklamowana

Okładka książki House of Cards i filozofia. Demokracja jest przereklamowana J. Edward Hackett
Okładka książki House of Cards i filozofia. Demokracja jest przereklamowana
J. Edward Hackett Wydawnictwo: Editio publicystyka literacka, eseje
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Tytuł oryginału:
House of Cards and Philosophy: Underwood's Republic
Wydawnictwo:
Editio
Data wydania:
2017-06-14
Data 1. wyd. pol.:
2017-06-14
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328333727
Tłumacz:
Wojciech Usarzewicz
Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
21 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
91
45

Na półkach:

Analiza serialu pod względem ideologiczno filozoficznym, która pozostawia Cię ze znacznie głębszymi przemyśleniami dotyczącymi bohaterów serialu. Skłania do myślenia, uczy i sprawia, że dostrzegasz więcej także w swoim świecie. Bardzo wartościowa pozycja, która z pewnością sprawi, że będziesz chcieć wrócić do serial i obejrzeć to od początku, jednak tym razem zrozumiesz, że robisz to dopiero teraz świadomie.

Analiza serialu pod względem ideologiczno filozoficznym, która pozostawia Cię ze znacznie głębszymi przemyśleniami dotyczącymi bohaterów serialu. Skłania do myślenia, uczy i sprawia, że dostrzegasz więcej także w swoim świecie. Bardzo wartościowa pozycja, która z pewnością sprawi, że będziesz chcieć wrócić do serial i obejrzeć to od początku, jednak tym razem zrozumiesz, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
9
9

Na półkach:

Polityka światowa, świat polityki... Brrr. A jednak miliony ludzi na całym świecie z przejęciem oczekiwały na kolejną, piątą już serię (zwaną idiotycznie „sezonem”) House of Cards. Skąd ta magnetyczna moc, ta kultowa popularność i zewsząd znakomite recenzje? To Frank Underwood. Bohater pierwszoplanowy. Odrażający. Nikczemny. Zdradliwy. Zbrodniczy. Biseksualny. Nadczłowiek. Perfekcjonista. Geniusz. Twardziel. Prezydent. Temu zestawowi nikt z widzów nie może się oprzeć. Takiej postaci warto poświęcić 24 eseje. Takiego bohatera nie wstyd konfrontować z poglądami Platona, Sokratesa, Marksa, Hobbesa i kilkudziesięciu innych ze świecznika filozoficznego. Oczywiste oskarżenie o makiawelizm wywołałoby u Franka entuzjazm. Oczywiście nieszczery. Makiawelizm Franka jest więc tylko punktem wyjścia, zapalnikiem kontekstów. Pierścień Franka z akademii Sentinel jest pierścieniem Gygesa, zapewniającym magiczną niewidzialność? Cykliczne chrupanie żeberek to rytualne spotkania Lwa Franka z wyborczą jagnięciną? Pierwsza scena z uduszeniem psa zostawi Frankowi po sartrowsku brudne ręce, już do końca jego historii? Otrzymujemy mieszankę lektury pouczającej i porażającej zarazem. Kolejne eseje przynoszą pogłębienie zrozumienia wydarzeń na ekranie, ale i rzeczywistości politycznej dookoła.
Nikt nie uwierzy, że Frankowie opętańczo polują na władzę tylko w okolicach Białego Domu.
W mojej gminie też takich mogę wskazać palcem. Trafię bezbłędnie, choć są dużo mniejszej skali.

Polityka światowa, świat polityki... Brrr. A jednak miliony ludzi na całym świecie z przejęciem oczekiwały na kolejną, piątą już serię (zwaną idiotycznie „sezonem”) House of Cards. Skąd ta magnetyczna moc, ta kultowa popularność i zewsząd znakomite recenzje? To Frank Underwood. Bohater pierwszoplanowy. Odrażający. Nikczemny. Zdradliwy. Zbrodniczy. Biseksualny. Nadczłowiek....

więcej Pokaż mimo to

avatar
18
18

Na półkach:

Książka o filmie, który powstał na podstawie innej książki? No, to mogła być porażka. Ale jest znakomita lektura. „Robi” ją Wielki Frank Underwood, ucieleśnienie politycznego zła, koleś makiaweliczny i demoniczny. To byłby odpowiedni bohater dla serii polit-kryminałów, a tutaj zajmują się jego paskudną moralnością polityczną różni amerykańscy naukowcy specjalizujący się w filozofii. Używają dzieł Platona, Nietzschego, Hobbesa, Sartra, Rousseau i wielu innych, żeby objaśnić widzowi serialu, że ktoś już wcześniej głęboko zastanawiał się nad istotą władzy. Tacy Frankowie są również wokół nas, w lokalnej skali. Nauczmy się ich rozpoznawać, żeby zdołać się przeciwstawić. Po przeczytaniu tej świetnej książki będzie nam dużo łatwiej ;-)

Książka o filmie, który powstał na podstawie innej książki? No, to mogła być porażka. Ale jest znakomita lektura. „Robi” ją Wielki Frank Underwood, ucieleśnienie politycznego zła, koleś makiaweliczny i demoniczny. To byłby odpowiedni bohater dla serii polit-kryminałów, a tutaj zajmują się jego paskudną moralnością polityczną różni amerykańscy naukowcy specjalizujący się w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
9
9

Na półkach:

Demokracja może i jest przereklamowana, ale dla prawdziwych wyznawców tasiemca House of Cards tej książki NIE DA SIĘ przereklamować! Spece od filozofii zabrali się za ikonę makiawelicznej polityki, czyli Franka Underwooda, jego żonkę i postacie towarzyszące głównym bohaterom.
Zrobili to w wersji popkulturowej, chociaż treść aż skrzy się od gwiazd światowej filozofii. Frank i Machiavelli, Frank i Ma...rks, senator i Sartre, związkowiec i Hobbes, spiker izby i Platon, martwa dziennikarka i Arystoteles. Wszystko w błyskotliwym stylu, w lekkiej formie esejów. Czego nie da się dostrzec w House of Cards – tego można się doczytać w „House of Cards i filozofia”.

Demokracja może i jest przereklamowana, ale dla prawdziwych wyznawców tasiemca House of Cards tej książki NIE DA SIĘ przereklamować! Spece od filozofii zabrali się za ikonę makiawelicznej polityki, czyli Franka Underwooda, jego żonkę i postacie towarzyszące głównym bohaterom.
Zrobili to w wersji popkulturowej, chociaż treść aż skrzy się od gwiazd światowej filozofii. Frank...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    50
  • Przeczytane
    28
  • Posiadam
    19
  • Teraz czytam
    3
  • Ulubione
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Ebookpoint.pl
    1
  • Politykeł
    1
  • Filozofia
    1
  • Kupione-2018
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki House of Cards i filozofia. Demokracja jest przereklamowana


Podobne książki

Przeczytaj także