Artykuły
Przez drzewa do ludzi, przez ludzi do drzewcorbeau0Artykuły
Nowości i zapowiedzi tygodnia. Co będziemy czytać?LubimyCzytać4Artykuły
Mam nadzieję, że te czasy nigdy nie wrócą. Wywiad z Łukaszem OrbitowskimLubimyCzytać1Artykuły
Radość głębokiego czytania a technologiczny alzheimerSylwia Stano83
Henry Kissinger

- Pisze książki: literatura piękna, powieść historyczna, reportaż, historia, nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.), czasopisma
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
- Urodzony: 27 maja 1923
Amerykański polityk, dyplomata, laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Do Stanów Zjednoczonych przybył w 1938 roku, pięć lat później otrzymał obywatelstwo amerykańskie. Służył w armii w latach 1943–1946. W 1950 ukończył z wyróżnieniem Harvard, do 1969 roku był tam wykładowcą i dyrektorem Harvard International Seminar.
22 września 1973 roku został zaprzysiężony jako pięćdziesiąty szósty sekretarz stanu USA. Na stanowisku pozostał do 1977 roku. Był także doradcą prezydenta do spraw bezpieczeństwa narodowego oraz przewodniczącym prezydenckiej komisji do spraw zbadania przyczyn zamachów z 11 września 2001.
Jest autorem wielu książek i artykułów dotyczących polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych, stosunków międzynarodowych i historii dyplomacji.
W 1977 roku otrzymał Medal Wolności, najwyższe cywilne odznaczenie nadawane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych.
- 729 przeczytało książki autora
- 2 146 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Siła danego narodu i interes danego narodu należą do najtrudniejszych do dokładnego oszacowania elementów stosunków międzynarodowych. Większość wojen wybuchła w wyniku błędnej oceny układu sił i wewnętrznych nacisków.
Siła danego narodu i interes danego narodu należą do najtrudniejszych do dokładnego oszacowania elementów stosunków międzynarodowych. Większ...
Rozwiń ZwińZrobienie czegoś połowicznie kosztuje tyle samo co zrobienie tego do końca. Można więc równie dobrze zrobić to do końca.
Zrobienie czegoś połowicznie kosztuje tyle samo co zrobienie tego do końca. Można więc równie dobrze zrobić to do końca.
Główny kierunek w którym zmierza dane społeczeństwo, wskazują jego wartości, określające ostateczne cele. Równocześnie miarą dojrzałej polityki jest umiejętność godzenia się z własnymi możliwościami; niezbędna jest do tego umiejętność ich oszacowania.
Główny kierunek w którym zmierza dane społeczeństwo, wskazują jego wartości, określające ostateczne cele. Równocześnie miarą dojrzałej polit...
Rozwiń ZwińArtykuły

Artykuły
