- ArtykułyLicho nadal nie śpi, czyli książki z motywami słowiańskimiSonia Miniewicz40
- ArtykułyAkcja recenzencka! Wygraj egzemplarz książki „Dziewczyna o mocnym głosie“LubimyCzytać1
- ArtykułyCzytamy w weekend. 6 września 2024LubimyCzytać328
- Artykuły„U schyłku czasów“ . Weź udział w konkursie, aby wygrać książki!LubimyCzytać9
Henry Kissinger
22 września 1973 roku został zaprzysiężony jako pięćdziesiąty szósty sekretarz stanu USA. Na stanowisku pozostał do 1977 roku. Był także doradcą prezydenta do spraw bezpieczeństwa narodowego oraz przewodniczącym prezydenckiej komisji do spraw zbadania przyczyn zamachów z 11 września 2001.
Jest autorem wielu książek i artykułów dotyczących polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych, stosunków międzynarodowych i historii dyplomacji.
W 1977 roku otrzymał Medal Wolności, najwyższe cywilne odznaczenie nadawane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych.http://www.henryakissinger.com/
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Powiązane treści
Popularne cytaty autora
Najbardziej zdumiewającym przejawem fundamentalnego pragmatyzmu Chińczyków był ich stosunek do najeźdźców. Gdy obce dynastie odnosiły zwycię...
Najbardziej zdumiewającym przejawem fundamentalnego pragmatyzmu Chińczyków był ich stosunek do najeźdźców. Gdy obce dynastie odnosiły zwycięstwo na polu bitwy, chińska elita biurokratyczna oferowała im swoje usługi i przekonywała, że krajem tak rozległym i wyjątkowym można rządzić tylko za pomocą chińskich metod, chińskiego języka i istniejącej chińskiej biurokracji. Z każdym pokoleniem najeźdźcy coraz bardziej asymilowali się z porządkiem, który próbowali wcześniej zdominować. W końcu ich ojczyste tereny, z których rozpoczynali inwazje, zaczynały być uważane za część Chin. Okazywało się, że działają na rzecz tradycyjnego chińskiego interesu narodowego, a kierunek podboju się zmieniał.
Adenauer był zakłopotany. Zapytał mnie, ile czasu poświęcam na pracę konsultanta Białego Domu. Gdy wyjaśniłem, że około 25 procent, odpowied...
Adenauer był zakłopotany. Zapytał mnie, ile czasu poświęcam na pracę konsultanta Białego Domu. Gdy wyjaśniłem, że około 25 procent, odpowiedział spokojnie: "A więc mogę założyć, że 75 procent z tego co pan mówi jest prawdą".
2 osoby to lubiąZrobienie czegoś połowicznie kosztuje tyle samo co zrobienie tego do końca. Można więc równie dobrze zrobić to do końca.
2 osoby to lubią