Atlas turystyczny Chorwacji

Wydawnictwo: SBN
Chorwacja, podróże, atlas, przewodnik
MissTurnusu

Nietypowe ukształtowanie powierzchni oraz położenie zarówno w strefie adriatyckiego wybrzeża, jak i w obszarze kontynentalnym sprawiają, że Chorwacja jest bardzo zróżnicowana pod względem przyrodniczym. Niezwykłe krajobrazy - od śródziemnomorskich plaż przez wysokie góry po malownicze wodospady - oraz zabytki dokumentujące 2000 lat historii to główne atuty kraju. Ale nie do przecenienia są przyjaźni ludzie, fascynujący folklor, przepiękne parki narodowe i urokliwe, czasem niemal bezludne wyspy. Warto również pamiętać o chorwackiej kuchni, która odznacza się niespotykanymi bukietami smaków i aromatów.

Atlas został wzbogacony propozycjami tras, alfabetycznie uporządkowanym wykazem miejsc godnych szczególnej uwagi, a także praktycznymi wskazówkami i mapami ułatwiającymi poruszanie się po tym pięknym kraju.

źródło opisu: Wydawnictwo SBN, 2017

źródło okładki: Zdjęcie autorskie