Halkattraz, gwiazda katów

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Cykl: Technokapłani (tom 4) | Seria: Klub Świata Komiksu
Wydawnictwo: Egmont Polska
Halkattraz, l'étoile des bourreaux

Albino pokonuje kolejne stopnie kariery technokapłana. Czy młodzieniec jest wystarczająco inteligentny aby w świecie pełnym śmiertelnych pułapek? Nawet najdrobniejszy błąd może go kosztować życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2004

źródło okładki: http://komiksomania.pl/komiks/technokaplani-4-hall...»

Przemek Skoczyński | 2015-10-06
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 06 października 2015

Teoretycznie konwencja space opery nie powinna mi odpowiadać. Praktycznie - uwielbiam. Problem jest taki, że to słaby cykl, brzydko narysowany, z marną fabułą, która polega po prostu na doczepianiu na siłę kolejnych, coraz głupszych wątków bez jakiejś przemyślanej koncepcji całości. Właściwie możnaby to ciągnąć w nieskończoność. Na końcu każdego albumu tekst w stylu: "to jeszcze nic, dopiero następna przygoda będzie odjechana". Każda kolejna część pokazuje, że w drabinie społecznej jest jeszcze ktoś wyżej, z kim bohater ma się zmierzyć, co w praktyce oznacza przenikanie jaźni, jakieś łączenie się umysłami i inne tego typu sprawy. Dla hardcorowych fanów Jodorowsky'ego.

vonHuuss | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016