Psy i koty pod lupą naukowców

Tłumaczenie: Sylwia Sawicka
Wydawnictwo: Polarny Lis
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
LubimyCzytać

To książka dla dzieci, które już mają psa albo kota, oraz dla tych, które marzą o własnym zwierzątku. W krótkich, przystępnie napisanych rozdziałach francuski naukowiec i popularyzator nauki Antonio Fischetti pomaga zrozumieć zachowania zwierząt domowych. Z tej książki dowiemy się, jak komunikują się nasi pupile, które spośród ich zmysłów są najbardziej rozwinięte, kim dla nich jesteśmy (my, właściciele) oraz czy rzeczywiście jedzenie liczy się dla nich bardziej niż nasza miłość. Antonio Fischetti opowiada o zwierzętach jasno, dowcipnie i bardzo ciekawie. Tę książkę można czytać zarówno samodzielnie, jak i z rodzicami. Ogromnym atutem tego albumu są ilustracje wykonane przez Sébastiena Mourraina. Zachowania naszych czworonożnych przyjaciół rysownik ilustruje subtelną kreską, z ogromnym poczuciem humoru. Książka powstała przy współpracy autora z Wyższą Szkołą Nauk Weterynaryjnych w Alfort, Frankofońskim Towarzystwem Kynologicznym, schroniskiem Ava opiekującym się starymi zwierzętami oraz CNRS (Państwową Akademią Nauk). Patronat medialny nad książką objął „Magazyn Kocie Sprawy”.

„Dzięki tej książce uda nam się zrozumieć, dlaczego pies merda ogonem, a kot spada na cztery łapy, ale przede wszystkim nauczy nas ona szacunku do zwierząt, traktowania psów i kotów jako pełnoprawnych, choć nie zawsze idealnych członków naszych rodzin. Dla małych czytelników to lektura obowiązkowa (…)”.
lekarz weterynarii Joanna Karaś-Tęcza

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Mamobab | 2017-08-29

Prawie każde dziecko marzy o żywym stworzeniu do kochania. Jeśli i was dotyczy ten problem  (a także jeśli już w waszym domu zamieszkał pies lub kot), sięgnijcie wraz z dziećmi po książkę „Psy i koty pod lupą naukowców”. Napisał ją Antonio Fischetti, który choć jest fizykiem, zajmuje się również popularyzacją innych nauk. Zrealizował m.in. filmy o życiu morsów i krokodyli, o zwyczajach wielorybów, a także program telewizyjny właśnie o psach i kotach.
Odwieczny spór o wyższości psa/kota nad kotem/psem autor rozwiązał w bardzo prosty sposób. Książka podzielona została na dwie w pełni autonomiczne części, z których każda opowiada o zwyczajach i cechach konkretnego gatunku. Bez wartościowania, rzetelnie, konkretnie. A ciekawostek, pozwalających lepiej zrozumieć domowe zwierzaki, dzieci znajdą tu mnóstwo.
Bardzo dużo miejsca poświęcono sposobom komunikowania się zwierząt - zarówno z ludźmi, jak i pomiędzy sobą, w stadzie lub quasi-stadzie. Momentami książka staje się przewodnikiem po...

MoWi | 2017-06-08
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Książka dla wszystkich miłośników psów i kotów. Bez względu na to, czy w Waszym domu mieszka czworonożny przyjaciel, czy dopiero planujecie przyjąć go pod swój dach, koniecznie ją przeczytajcie! To lektura dla całej rodziny!

Katarzyna | 2017-07-27