Galeria dzikich zwierząt. Południe

Wydawnictwo: Egmont Polska
Welt der wilden Tiere. Im Süden
dzikie zwierzęta
Łukasz

"ZAPRASZAMY DO WYJĄTKOWEJ GALERII DZIKICH ZWIERZĄT! Zobaczycie wspaniałe zwierzęta żyjące na półkuli południowej: oryksa pręgobokiego i nosorożca białego z Afryki, wąsatego tamaryna z Ameryki Południowej czy krokodyla różańcowego i diabła tasmańskiego mieszkających w Australii. Dowiecie się też, jak szybko biega gepard grzywiasty, czy to prawda, że szympansy potrafią się śmiać, i kto nosi przydomek „buszmeńskiego zegarka”… Dieter Braun, który przemierzył cały świat, by móc obserwować z bliska dzikie zwierzęta, uchwycił je na pięknych kolorowych ilustracjach. Do tej galerii nie trzeba mieć biletu!"

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/wszystkie/p,galeri...(?)

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/obrazki,75925196,0.html

eR_ | 2016-11-15
Przeczytana: 09 listopada 2016

Zwierzęta i ich świat od zawsze fascynował ludzi. Niestety, nie tylko w ten przyzwoity sposób, że tak to ujmę. Miliony gatunków zanikło, bowiem człowiek postanowił usunąć dany gatunek, lub doprowadził do tego, że zwierzę nie miało szans na przetrwanie. Na szczęście świadomość tego, że takie traktowanie może doprowadzić do dalszej zagłady gatunków, znacznie wzrosła, a co za tym idzie powstało mnóstwo fundacji które chronią jak mogą zwierzęta, rośliny przed bezmyślnym traktowaniem. Ocalić od zapomnienia, przybliżyć ten fascynujący świat dzieciom. Szczytny cel. czyż nie?

Dieter Braun, znakomity niemiecki ilustrator stworzył dzieło idealne. Z każdej strony tej książki wyłania się jakiej przepięknie narysowane zwierzę, dodatkowo interesująco podpisane. Czy to będzie struś czerwonoskóry, czy kapucynka, każde z tych zwierząt zasłużyło na osobną wzmiankę. A jest tego mnóstwo.

Wspaniała książka, nie mam żadnych wątpliwości. Przepięknie przedstawione stworzenia, które przecież żyją obok...

AnnaSikorska | 2016-11-21

„Galeria dzikich zwierząt” Dietera Brauna to książka podbijająca serca czytelników artyzmem i prostotą informacji. Niezwykłe obrazy przemawiające do wyobraźni dorosłych o dzieci staną się doskonałym materiałem edukacyjnym. Dzieci poznają wiele niepopularnych gatunków zwierząt żyjących na południe od nas. Do tego dowiedzą się, gdzie dokładnie one występują. Całość podzielono na pięć głównych rozdziałów: Afryka, Ameryka Południowa, Azja, Australia, Antarktyda. Każde dwie są siadujące ze sobą strony tworzą współgrającą treść. Czasami na nich występuje jedna duża ilustracja, ale nie jest to regułą, ponieważ nie brakuje sąsiadujących stron, na których każda jest przestrzenią do innego zwierzęcia. Większość gatunków krótko opisano, zawarto podstawowe informacje, a w przypadku niektórych ograniczono się do samej nazwy, co w przypadku przedszkolaka może być wystarczające, a w przypadku ucznia zachęcać do własnego poszukiwania informacji na temat nowo poznanych zwierząt.
Na początku książki...

Kasia | 2016-11-21
Przeczytana: listopad 2016

Teoretycznie książka skierowana jest do dzieci w wieku 3-7 lat, a przynajmniej taką informację można znaleźć na stronie wydawcy. Jestem jednak przekonana, że spodoba się każdemu, niezależnie od wieku, zwłaszcza osobom pasjonującym się przyrodą i/lub mającym w sobie artystyczną duszę. Gorąco polecam!

Cała opinia i zdjęcia:

Abdita | 2017-04-08