Królestwo na sprzedaż

Tłumaczenie: Maciej Karpiński
Cykl: Magiczne królestwo (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
Magic Kingdom for Sale - Sold!
8371203667
królestwo, smok, czarownice, demony
alex2586

Według anonsu w gwiazdkowym katalogu domu towarowego Rosen's, Landover miało być magicznym królestwem, w którym spełniają się sny, a brakuje mu tylko króla. Rzeczywistość okazała się jednak mniej sielankowa dla nabywcy. Poniewczasie Ben Holiday dowiedział się o istnieniu kilku szczegółów, o których w ogłoszeniu nawet nie napomknięto: wasale nie chcieli uznać króla, smok pustoszył królestwo, a...

Rzeczywistość okazała się jednak mniej sielankowa dla nabywcy. Poniewczasie Ben Holiday dowiedział się o istnieniu kilku szczegółów, o których w ogłoszeniu nawet nie napomknięto: wasale nie chcieli uznać króla, smok pustoszył królestwo, a zła czarownica chciała je obrócić w perzynę. Na domiar złego straszliwy władca demonów wyzwał wszystkich przyszłych władców Landover na śmiertelny pojedynek...

Honkar | 2013-12-10
Przeczytana: 10 października 2013

Książka jakich milion - mogłoby się wydawać, a po przeczytaniu miłe zaskoczenie. Bardzo przyjemna, lekka i wciągająca opowieść o magicznym królestwie i prawniku Benie Holiday'u. Mimo, że wytrawnym czytelnikom fantasy może się wydawać trywialna i nic nowego nie wnosząca, czyta się znakomicie. Fajna lektura dla odpoczynku od lektur napiętych akcją, stresujących, wymagających skupienia i uwagi. Tak pierwszą część jak i kolejne czyta się z przyjemnością. Barwność opisów przyrody i bohaterów pozwala znakomicie przenieść się do magicznego królestwa wraz z Benem H. i uczestniczyć w jego przygodach. Przeróżne krainy, dziwne stwory i fajne przygody powodują, że ta książka to miła rozrywka zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Smoki, czarownice, rycerze i demony to towarzyszące czytelnikowi osoby w podróży przez tę książkę. Polecam gorąco na smutne, jesienne i zimowe, mokre i zimne wieczory w towarzystwie kubka pysznej herbaty. Miły i przyjemny relaks po dniu pełnym gonitwy, szarości,...

surykatek86 Mazur | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

Humorystyczne fantasy ,znudzony prawnik kupuje magiczna kraine.Przyjmna fabuła, nietuzinkowe postacie jak Willow czy gnomydodomy fajny pomysł z krainogląd .Ogólnie polecam dla młodszego czytelnika.

Mayova | 2011-12-19
Przeczytana: 2009 rok

Magia, ciekawy sposób dostania się do czarodziejskiego świata, miłosć. Z wielkimi bólami zdobyłam cykl na allegro, a około 1997 roku w taniej książce można było zdobyć te książki za 5 zł.

Efemeryda | 2017-03-23

Przeczytałam na blogu zachęcającą recenzję, potem przypadkowy fragment dostępny bezpłatnie i spodobało mi się. Z tomu na tom coraz bardziej lubię bohaterów,szczególnie Nocny Cień i Strabo. Mam wrażenie, że kryje się w nich więcej niż to widać na pierwszy rzut oka. Odprężająca przyjemna lektura, bez dużej ilości politycznych wycieczek, a wszystko podane w zgrabnej szacie i strawnej formie.

Aleksandra Sadowska | 2014-07-29

Książka bardzo dobrze napisana, rzadko kiedy czyta się coś tak przyjemnie. Wątek fantasy nie jest on oderwany od rzeczywistości tylko wpleciony w taki sposób, że podczas czytania można odnieść wrażenie, że ta historia mogłaby się przytrafić również nam. Chętnie wracam do ten książki.

monter266 | 2012-04-17
Przeczytana: 2002 rok

Bardzo przyjemne do czytania i odprężające; ciekawie wykreowany, niewielki świat. Kolejne części równie dobre.

Moridin | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Książka fajna mam nadzieje że dalsze części też będą fajne

kudybcia | 2013-01-02
Przeczytana: grudzień 2003

niby zwykła baśniowa opowieść ale jest po prostu świetnie napisana

wietyl | 2018-05-06
Przeczytana: 04 maja 2018