Balance of Power

Cykl: Tooth & Claw (tom 3)
Wydawnictwo: Amazon Digital Services LLC
angielski
Byakuya

The vampire Ellis O’Neill has weathered more attempts on his life in a year than most people suffer in a lifetime. His continued survival is down to a collection of facts he prefers to keep closely-guarded secrets: his lover is a werewolf; he’ll break whatever laws he has to; and he’s willing to become a monster to protect those he loves. Werewolf Randall Carter is settling into his new role...

Werewolf Randall Carter is settling into his new role as Alpha. For a man used to a lifetime of bullying and abuse this is a terrifying change, and it’s taking everything he has to work out how to do his best without it all falling down around his ears.

Ellis’ world is about to fall apart. His best friends harbour a secret which could ruin them all. His brother is headed to London to recover their father’s loan. Barb wants him for her revolution. And Charles Devitt wants him destroyed once and for all.

Christmas is coming, but peace and goodwill are nowhere to be found...

Byakuya | 2017-06-04
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku, 2017