Na kłopoty rada

Wydawnictwo: Kameleon
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Wkp

Już kilka miesięcy po ukazaniu się "Bajek Ezopa" tercetu autorskiego: Wiesława Zaręba oraz Justyna i Tomasz Kleszcz było wiadomo, że jest to zaledwie początek ich współpracy. Bajki cieszą się nieustającą popularnością, a czytelnicy domagają się kolejnych komiksów z tej serii. W związku z tym rozpoczęliśmy pracę nad kolejnym komiksem wymienionych autorów. pt: "Na kłopoty rada" (na podstawie...

W związku z tym rozpoczęliśmy pracę nad kolejnym komiksem wymienionych autorów. pt: "Na kłopoty rada" (na podstawie bajek Iwana Kryłowa).

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/na-klopoty-rada-p-876616.html

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/na-klopoty-rada-p-876616.html

Wkp | 2017-05-31

BAJKI UWSPÓŁCZEŚNIONE

W obecnych czasach, kiedy najmłodsi mają olbrzymi wybór pośród skierowanych do nich tytułów, nie łatwo jest zdobyć ich zainteresowanie. Twórcy prześcigają się więc w przygotowywaniu najróżniejszych dzieł, a spośród nich sporą popularnością cieszą się w ostatnim czasie połączenia klasycznych książek z komiksami. Do takich właśnie tworów należy niniejsza publikacja, bardziej stawiająca na komiks, niż tradycyjnie opowieści, ale nie zapominająca o porcji lekko podanej literatury, mającej uczyć poprzez zabawę.

„Na kłopoty rada” składa się z sześciu opowieści opartych na bajkach Iwana Kryłowa. W pierwszej z nich, zatytułowanej „Gość” nadchodzi wiosna i cała przyroda budzi się do życia. Rośliny kwitną, ze snu wstają zimowe śpiochy i las zaczyna tętnić życiem. Żaby zażywają pierwszych kąpieli, ślimaki szczotkują swoje muszle, a mucha… No właśnie, mucha nic nie robi, ale narzeka na to, ile musi się męczyć. Czy uda jej się zmienić?
W „Głuchym szpaku” tytułowy bohater...

alak | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Piękne rysunki, niesamowita kolorystyka i przedstawiony świat zwierząt skłaniają do poznawania coraz to nowych przygód bohaterów książeczki. Duże i wyraźne obrazki przenoszą wyobraźnię dziecka do świata zwierząt, który na co dzień ukryty jest przed ludzkim wzrokiem. To świat fantazji, gdzie mrówka ma katar od przeciągów, żabka marznie w kałuży, mucha jest chwalipiętą, szpak fałszuje. Z historyjki można dowiedzieć się, że będąc wielkim drzewem można zostać pokonanym przez żywioł.
Każda historyjka zaczyna się wskazówkami o tym, co wnosi tekst, jakie cechy charakterystyczne posiada bohater opowiastki, zdradza morał i daje dobrą radę jako rozwiązanie wynikłego problemu.
Ważne przesłanie o pracowitości i znaczącej roli każdego zwierzęcia w przyrodzie przygotowuje młodych czytelników do roli jaką w przyszłości odegrają w społeczeństwie. Dowcip łagodzi rozprawianie się z negatywnymi postawami i pomaga zrozumieć właściwe postawy moralne.
Niektóre kolorowe ilustracje opatrzono dialogami...

Na półkach