Lily i ośmiornica

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Otwarte
Lily and the Octopus
Marczewek

Lily jest dla Teda kimś wyjątkowym: razem jedzą, śpią i spędzają każdą wolną chwilę. To jej ufa, to bez niej nie może żyć. I nie przeszkadza mu, że Lily jest jamnikiem. Pewnego dnia na głowie ukochanego zwierzęcia pojawia się złowroga ośmiornica, która wywraca do góry nogami ich dotychczasowe życie. Żeby przetrwać trudne chwile, Ted ucieka w krainę wyobraźni. Szuka pomocy wśród rekinów, a...

Pewnego dnia na głowie ukochanego zwierzęcia pojawia się złowroga ośmiornica, która wywraca do góry nogami ich dotychczasowe życie. Żeby przetrwać trudne chwile, Ted ucieka w krainę wyobraźni. Szuka pomocy wśród rekinów, a nawet wyrusza na otwarte morze, aby pokonać złośliwego stwora.

Powieść Stevena Rowleya to coś więcej niż kolejna historia o oddanym czworonogu i jego właścicielu. Lily i ośmiornica przypomina, co to znaczy kochać z całego serca, i uczy, czym jest prawdziwa przyjaźń. Potwierdza też, że walka o tych, których kochamy, jest najtrudniejszą ze wszystkich walk – niezależnie od tego, czy toczymy ją na dwóch czy na czterech łapach.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,89087,Lily-i-osmiornica

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,89087,Lily-i-osmiornica

Luka1989 | 2017-07-19
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dostałam egzemplarz recenzyjny kilka tygodni przed planowaną premierą książki. Pisałam dosyć obszerną opinię, wraz z cytatami tutaj: http://zakorkowana.blogspot.com/2017/06/recenzja-ksiazki-lily-i-osmiornica.html nie będę się tutaj bardziej rozpisywać - książkę polecam :)

Hedahe | 2017-06-16
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie mogę przestać myśleć o tej książce. Była niezwykła.. Odejmuję gwiazdki tylko dlatego, że momentami czytało mi się ciężko. Nie dlatego, że opisy niektórych przykrych sytuacji były tak prawdziwe, a były, tylko za te fragmenty, gdzie fantazja za bardzo mieszała się z rzeczywistością. Przeszkadzało mi to. Co prawda później okazało się, że to wszystko miało swój sens, jednak ciężkość była. Do końca nie wiadomo, jakie będzie zakończenie. Tak się przywiązałam do Lily, jakby to był mój własny jamniczek! Bardzo to wszystko było dobre. Straszną psiarą jestem, kocham zwierzęta a psy w szczególności i mam za sobą już jedno, wyjątkowo bolesne pożegnanie z ukochanym pieskiem, który właśnie chorował bardzo, dlatego też sięgałam po tę pozycję z sercem pełnym obaw. Zawsze bardzo wczuwam się w fabułę. Książka bardzo dobra, tym razem więc, też, pozostaję WCZUTA. Wyłam.

bookshunterx | 2017-05-31
Alicja Kossak | 2017-01-08