Real Madryt

Wydawnictwo: REA-SJ
sport
SoulShade

Każdy kibic na pytanie, który klub jest najlepszy, odpowie: Mój! Nieważne czy rozmawiamy o lidze angielskiej, polskiej, włoskiej czy francuskiej. Fani zawsze będę trwali przy swoich. Niech zatem przemówią liczby: 11 zwycięstw w Lidze Mistrzów, 32 mistrzostwa Hiszpanii, 19 Pucharów Króla i 9 Superpucharów Hiszpanii. Żaden inny zespół w Europie nie może pochwalić się tak wyśrubowanymi statystykami jak Real Madryt. Ta drużyna zachwyca nie tylko na boisku. „Królewscy” są według ekonomistów najwartościowszym klubem piłkarskim na świecie. Nie bez powodu od lat pretendują do miana króla futbolu. W ich kadrze zawsze znaleźć można największe gwiazdy futbolowego świata. Ferenc Puskás, Santillana, Alfredo Di Stéfano, Emilio Butragueño, Raúl, Luis Figo, Zinedine Zidane, czy obecni wielcy zawodnicy z Cristiano Ronaldo na czele . Talentem, jakim wyróżniali się piłkarze Realu w czasie wszystkich lat istnienia klubu, można by obdarować kilka sportowych pokoleń, a i tak pozostałoby jeszcze wiele do rozdysponowania. Opisana w tej książce „Królewska” historia zdradza czytelnikowi kulisy powstania klubu, opowiada o aktualnych gwiazdach białego dream teamu, przedstawia sylwetki największych madryckich legend i analizuje możliwe scenariusze na przyszłość. Zawarte tu historie zainteresują zarówno fanów Realu, jak i wszystkich miłośników piłki nożnej – najpiękniejszego sportu świata.

źródło opisu: www.rea-sj.pl

źródło okładki: www.rea-sj.pl

FCBTVpl | 2017-05-23

Trafiła do mnie czwarta, a zarazem już ostatnia książka z serii Najlepsze Kluby Europy. Po FC Barcelonie, od której zacząłem, Borussii Dortmund i Bayernie Monachium przyszedł czas na Real Madryt.

Moja recenzja niestety trafiła akurat na czas, w którym to Real świętuje Mistrzostwo Hiszpanii. Książkę zostawiłem na sam koniec, aby jako ostatnią ją zrecenzować. Oczywiście nie było to przewidziane i nie czekałem akurat na taką datę i takie wydarzenie.

Książka zaczyna się od historii klubu, począwszy od jego powstania, przez Złote Lata pięciu wygranych Pucharów Europy, przez "Piątkę Sępa" aż do ery Galacticos" i obecnego zespołu Zidane'a.

Po krótkich biografiach aktualnych piłkarzy Realu, między innymi Isco, Ronaldo, Benzemy, Marcelo, Bale czy Ramosa, znajdziemy biografie legend. Z tego rozdziału przypomnimy sobie smutne pożegnania legend.

Real wielokrotnie w szybkim, nieraz nawet ekspresowym tempie pozbywał się klubowych legend. Przykre doświadczenie na pewno dla samych...

mario315 | 2017-07-23
Przeczytana: 27 lipca 2017