Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320031753
zdrowie, medycyna

W części pierwszej książki omówiono m.in.: wyposażenie i organizację pracy w poradni stomatologicznej, dokumentację stomatologiczną, materiały sanitarne, antyseptykę i aseptykę oraz fizykoterapię w stomatologii, a także zagadnienia dotyczące etyki zawodowej higienistki i asystentki stomatologicznej. Szczegółowo omówiono zasady bezpieczeństwa pracy w gabinecie stomatologicznym, a także przepisy...

Szczegółowo omówiono zasady bezpieczeństwa pracy w gabinecie stomatologicznym, a także przepisy i regulacje prawne dotyczące pracy higienistek i asystentek stomatologicznych.
W części drugiej przedstawiono aktualne wiadomości na temat epidemiologii, etiologii, diagnostyki, rehabilitacji i profilaktyki chorób i wad narządu żucia. Część trzecią poświęcono omówieniu zagadnień dotyczących wychowania zdrowotnego.
Zadaniem podręcznika jest przygotowanie asystentek i higienistek stomatologicznych do profesjonalnego wykonywania zawodu.

Bardzo dobra podstawa dla początkujących asystentek i higienistek stomatologicznych, ale trzeba wziąć pod uwagę, że poza nią jest o wiele, wiele więcej. Wiadomości są przekazane w przystępny sposób i podręcznik jest przeze mnie mocno katowany przed egzaminem. W zawodzie ta książka to klasyk (momentami jednak trochę przestarzały), ale higienistkom nie da wystarczających informacji, by dobrze pracę wykonywać.

Kaga | 2014-09-03
Przeczytana: 09 maja 2014

Na prawdę przydatny podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych. Kompendium wiedzy dla tych, którzy swą przyszłość łączą z tymi zawodami.

Cynamon Anne | 2015-01-16
Angelika | 2013-10-13