8320007356
zdrowie, medycyna
alti

Książka wybitnego seksuologa, która ułatwia zrozumienie pojęcia seks.

takisobiejac | 2012-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2012

Moje wydanie książki prof. Lwa-Starowicza pochodzi z 1985 roku, czyli niemal sprzed 30 lat. I to niestety czuć w momencie czytania.
Bo niby od strony teoretycznej jest wszystko w porządku, ważniejsze pojęcia z dziedziny seksuologii są wyjaśnione. Ale mi brak tutaj np. najczęściej zadawanych pytań pacjentów, albo choćby listów z pytaniami do profesora. Brak strony praktycznej. Bo tak wszystko jest bardzo poważne, takie naukowe, a przecież to nie jest książka akademicka.
Dodatkowo moją ocenę obniżają paskudne ilustracje (odpowiadał za nie, mieszkający dziś w Wielkiej Brytanii, Michał Maryniak). Kanciaste, w brzydkim niebieskim odcieniu, gorsze niż z PRL-owskich książek do biologii. Oczywiście nie liczyłbym w 1985 roku na zdjęcia pozycji seksualnych, ale też nie powinno się ludzi katować czymś tak "sztywnym".
A dowodem, że książka trąci już poważnie myszką (co nie jest zarzutem w stosunku do autora, bo przecież nie jest on jasnowidzem) jest to, że np. seks oralny i analny...

fallka | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Książka niestety straciła na aktualności. Przez czterdzieści lat, od czasu powstania, sporo się zmieniło w podejściu do seksu i partnerstwa w związku. Mimo wszystko cośtam wnosi.

Rafał | 2015-09-15
Przeczytana: 2014 rok

Książka przede wszystkim treściwa! Odsłania obszary związane z seksualnością, w sposób przejrzysty i łatwy do zrozumienia.

Polecam.

trycha | 2014-03-05