Kosmetologia i farmakologia skóry

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320036657
zdrowie, medycyna

Książka stanowi wyczerpujące kompendium wiedzy na temat budowy i czynności skóry, a także zachodzących w skórze procesów w wyniku działania produktów kosmetycznych. W podręczniku omówiono m.in. takie objawy skórne, jak łojotok, trądzik, a także różne rodzaje skóry (skórę suchą, tłustą, starczą) i odmienne postępowanie w każdym z tych przypadków. Dużo miejsca poświęcono pochodzeniu i działaniu subs

Książka zawiera sporo cennych informacji, nie zawiera zbyt wiel rysunków ale mimo to jest ciekawa. Ja nie zwaracam uwagi na ilustracje w książkach. W tej jest mnóstwo wiedzy teoretycznej przydatnej w studium i nie tylko,bo tam też jest trochę z licencjatu.

Agnieszka | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

Dobra pozycja jeśli chodzi o fizjologię skóry (długo szukałam takiej!), działania kosmetyków na nią. Znajdziemy tutaj też dział dot. skóry rasy czarnej, żółtej... Mamy tutaj też podstawy kosmetyki, receptury kosmetycznej, informacje o produkcji kosmetyków, małe podstawy dermatologii (ogólnikowy podział na choroby wieku dziecięcego, dorosłego, starszych)- dlatego zgadzam się z autorem, że jest to książka przydatna dla farmaceuty, który czasem też musi doradzić jakiś kosmetyk. Minus? Książka pisana bardzo chaotycznie. Mam tu na myśli zmienianą wielkość i kształt czcionki, pogrubienia, podkreślenia... Można się pogubić przedzierając się przez kolejne strony...

Effcia | 2016-08-10
Przeczytana: lipiec 2015

Dla przyszłego kosmetologa, dermatologa czy lekarza książka wręcz idealna. Napisana prostym językiem, wiele dostępnych ciekawostek, które można wykorzystać w praktyce. Obszerny opis fizjologii i anatomii skóry, mało obrazków.

Scarlecia | 2015-01-25
Przeczytana: sierpień 2012

Jest w niej dużo informacji dotyczących funkcjonowania skóry, jej chorób i chemii kosmetycznej. Plus za informacje z zakresu farmakologii, za to minusem jest to, że osoby znajdujące się na co dzień w kręgu kosmetycznym niewiele nowego z niej wyniosą.

karola807 | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2014

Ta pozycja niewiele wniesie w życie osoby zajmujacej sie kosmetyką bądź kosmetologią na codzień, która ma już pewne pojęcie w temacie. Dla studentów farmacji- jak najbardziej przydatna. Ot takie podstawy.
Czuję informacyjny niedosyt.

Rakszasi | 2016-05-03
Na półkach: Przeczytane, Naukowe
Przeczytana: 03 maja 2016

Jest w niej wiele przydatnych informacji, jednak brakuje mi rozwinięcia niektórych aspektów, w dodatku książka zawiera mało ilustracji.

neniaa | 2015-06-20
Przeczytana: 25 czerwca 2015